České plavce si Mikuláš s čertem našel i v dalekém Kataru

Upevňovat vztahy v kolektivu se dá různými způsoby dle vytříbenosti fantazie. Ani tu ale nepotřebujete, když se vám sportovní vrchol sezony koná v období, kdy české ulice brázdí Mikuláš s čertem. Podobně uvažovalo až v dalekém Kataru vedení české plavecké reprezentace, která se perském emirátu účastní v těchto dnech mistrovství světa v krátkém bazénu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reprezentativně se ujal role Mikuláše reprezentační trenér Vlastimír Perna | Foto: Michal Jurman

Veselý hlahol propukl, když do chodby 38. patra v katarském Dauhá napochodovala známá trojice v čele s reprezentačním koučem Vlastimírem Pernou v mikulášské čepici.

„Po roce jsme se na vás přišli podívat a zeptat se vašich trenérů, jestli jste nezlobili,“ říkal Miuláš. Trenéři ale shovívavě mlčeli, přesto nakonec proletělo chodbou jméno pražského plavce Jana Micky. Jak dobře plave, tak si ale zrovna s poezií ale netyká.

Rozmluvit tak musel 19letého českého rekordmana až samotný čert. Micka pojal básničku po svém a tak i on byl nakonec ze dvou nůší odměněn stejně jako zbylých třináct plavců a jejich trenérský doprovod.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na návštěvě Mikuláše s čertem u českých reprezentačních plavců natáčel reportér Michal Jurman

„Že by začali čeští reprezentanti plavat pod psa? To si snad nemůže myslet ani ten nejbláhovější čert,“ věří Vlastimír Perna coby Mikuláš na rok dopředu českým plavcům, kteří si zatím v Katru na světovém šampionátu vylepšují téměř stoprocentně osobní maxima.

Podobné teambuildingové aktivity nastolil kdysi u reprezentace trenér Jiří Kyněra a Perna jde v jejich prohlubování ještě dále. Dárečky, talismany, soutěže, to je jen zlomek jeho repertoáru, kterým utužuje reprezentační kolektiv.

„Vychází to z toho, že reprezentace klape už přes šest let jako parta. Všichni se podporují a fandí si. Doufám, že to trochu odlehčilo soutěžní atmosféru,“ věří Perna, jehož přání se podle reakcí samotných plavců vyplnilo.

„Dostala jsem rohy na hlavu a čokoládu. Nevím, co si z toho mám vzít,“ váhá sedmá žena světa na polohové čtyřstovce Barbora Závadová, zda podle dárků byla vlastně letos v tréninku poctivá či nikoliv. I když její zmíněný výsledek mluví zcela jasně.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme