České plavkyně lákají na mistrovství světa nejen sportovní výkony

Už v pátek odlétá do dějiště plaveckého mistrovství světa 13 českých reprezentantů, jejichž cílem bude probojovat se minimálně do semifinále. Přesně s těmito ambicemi odjíždí na šampionát i dvojice českých plavkyň Martina Moravčíková a Barbora Závadová, která se čerstvě vrátila z úspěšné Světové univerziády v Kazani. Do Barcelony se už nyní obě hodně těší a to nejen kvůli jejich vysoké aktuální formě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Moravčíková v tureckém dějišti MS 2012 v krátkém bazénu | Foto: Michal Jurman

"V Kazani to byla už moje čtvrtá univerziáda a musím říct, že byla úplně nejlepší, na které jsem kdy byla. A byla jsem strašně ráda, že tam se mnou byla Barča, protože jsme si to společně moc užily. Myslím si, že nám to společně i psychicky a motivačně prospělo, protože jsme tam zaplavaly nejlepší časy sezóny,“ konstatuje prsařka Martina Moravčíková, která v Kazani zaostala na dvousetmetrové trati jen desetinu za českým rekordem.

Její spolubydlící z pokoje Barbora Závadová si v Tatarstánu také vylepšila nejlepší čas sezóny a na polohové čtyřstovce skončila nakonec čtvrtá. Obě navíc stihly pochytit celou řadu sportovních novinek, které pro ně, jak sami říkají, byly do té doby „španělskou vesnicí". Například o tom, jak to chodí v kanoistice. Naproti tomu je v prvních dnech pobytu v Kazani zaskočil hodně přísný režim univerziádních pořadatelů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Moravčíková a Závadová před MS

"Když jsme přijely, tak nám vyházeli všechny čokoládky a bonbony, báli se, že tam máme alkohol. Například jsem měla zavřenou colu a chlap mi tvrdil, že tam mám alkohol, tak jsem se s ním hádala,“ vyprávěla Moravčíková. Ale neuhádala. Ve Španělsku se tak Moravčíková se Závadovou těší na mnohem volnější přístup organizátorů, než jaký byl v Rusku.

O případnou zábavu se pak už postarají samy. "Když máme volno, tak s Barčou někdy sedíme na tribuně a okoukáváme. Vždyť plavci jsou v nejlepší sezóně a tak asi nejnamakanější z celého roku,“ smějí se obě české reprezentantky. Ty kromě pohledů na svalnatá těla plavců budou přeci jen chtít, aby jednu věc měla jejich účast v Barceloně s univerziádou v Kazani společné. Totiž jejich vynikající sportovní výkony.

Michal Jurman, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme