České volejbalistky jedou z Final Four Evropské ligy bez medaile

České volejbalistky při své premiérové účasti v Evropské lize medaili nezískaly. Poté, co včera jednoznačně prohrály v semifinále soutěže se Srbskem, čekal je dnes boj o bronz. Na palubovku se postavily proti Bulharsku, dobře známému soupeři ze základní části Evropské ligy. Se skvěle hrajícími soupeřkami však Češky neuhrály ani set a utkání ztratily 0:3.

Julie Jášová, libero české reprezentace

Julie Jášová, libero české reprezentace | Foto: David Kubíček

V celém Final Four tak Češky neuhrály ani set, i když duel s Bulharskem byl z jejich strany herně rozhodně lepší než včerejší semifinálové klání se Srbskem.

Vstup do zápasu se tentokrát českému týmu povedl, i když Bulharsko zahájilo první set stylově – esem. Svěřenkyně trenéra Jiřího Šillera ale předváděly dobrou obrannou hru na síti a při prvním technickém time-outu 8:5 vedli. Dobrý výkon jim ovšem bohužel nevydržel celý set, v jehož druhé polovině pouze stahovaly bulharský náskok a nakonec prohrály 22:25.

00:00 / 00:00

Volejbalistky ve Final Four EL na medaili nedosáhly

Ve druhé sadě to dlouho vypadalo na srovnání stavu, Češky byly při skóre 24:22 jediný míč od získání setu. Jenomže Bulharsko znovu předvedlo svou morální sílu a po dramatickém boji zvítězilo i ve druhé části hry, tentokrát 28:26.

Ve třetí sadě nemohl trenér Jiří Šiller využít služeb blokařky Kristýny Pastulové, která po nepříjemném střetu zůstala otřesená ve warm-upu. Přesto se znovu hrál vyrovnaný volejbal, v závěru sady už ale český celek nenašel sílu na zvrat a ztratil ji 23:25.

Únava a volno

Na výkonu českého družstva se možná tak trochu podepsala i skutečnost, že hráčky teď dostanou měsíční volno, na které se – pochopitelně – těší.

„Já myslím, že se na to všichni těšíme jako na smilování. Okamžitě odjíždím na dovolenou, potom si třeba zahraju na nějakých menších turnajích, ale hlavně si chci užít volno,“ vyznala se Julie Jášová, libero českého týmu.

„Lhala bych, kdybych řekla, že se na to netěším. Sezona je hrozně dlouhá, hned po skončení klubových povinností jsme najely na Evropskou ligu a není to jednoduché. My, co hrajeme reprezentaci, se volejbalu věnujeme jedenáct ze dvanácti měsíců v roce, takže ty čtyři týdny volna, co teď budeme mít, si chceme pořádně užít,“ přiznala únavu z náročného programu i kapitánka Helena Havelková.

Měsíc ale uteče jako voda a potom už českou reprezentaci čeká příprava na podzimní mistrovství Evropy.

„Čeká nás jeden kondiční blok v Tatrách a pak už bychom se zase věnovali volejbalu. Máme domluvený jeden turnaj v Itálii, potom společné soustředění s družstvem z Nizozemska. A to je vlastně z přípravy všechno, pak už odjíždíme na evropský šampionát,“ popsal výhledové plány české reprezentace asistent trenéra Ondřej Marek.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít