České volejbalistky na ME štěstím nezáří

Atmosféra v týmu Táni Krempaské není před závěrečným vystoupením na ME, utkáním s Tureckem, bůhvíjaká.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tým ČR | Foto: volejbalcz.cz

Zápas s Tureckem totiž může už jen kosmeticky vylepšit nebo také pohoršit už tak ne příliš dobrou bilanci. Do tětích chvíle vyhrál tým trenérky Krempaské jediný zápas. 3:2 ve skupině proti Ázerbajdžánu. Stabilním článkem české základní sestavy je blokařka Anna Kallistová. Není divu, že spokojeností příliš nezáří.

"Pro nás bylo hlavní postoupit ze skupiny, což jsme tedy splnily, ale myslím si, že celkově výstupy na mistrovství jsou pro nás velmi neúspěšné." říká sto osmdesát devět centimetrů vysoká hráčka pražského Olympu. Česká reprezentace v měření sil s vyspělými evropskými týmy propadla. Proti silným soupeřům, Itálii, Německu nebo Srbsku neuhrála ani set.

V čem je rozdíl

"Oni jsou velmi dobře takticky připravené. Věděly dopředu jak budeme útočit, co budeme na tom hřišti dělat. Myslím si, že jsou na tom také velmi dobže fyzicky a po technické stránce" vysvětluje rodíly oproti českému výběru Anna Kalistiová.

Přehrát

00:00 / 00:00

České volejbalistky na ME štěstím nezáří

Evropský šampionát pomalu končí. Tedy pro české barvy. Na nejlepší celky teprve čeká semifinálové vyvrcholení. Pro nás je teď aktuálním malých vrcholem večerní souboj s Tureckem.

"My se v postatě jdeme rozloučit s Mistrovstvím evropy, takže si chceme ten zápas hlavně užít. Už nám o nic nejde. V tabulce se nic nezmění, takže my se budeme soustředit na svoji hru a zkusíme si ten zápas prostě užít." prozrazuje plány Kaliská.

Není divu, že hráčky ještě v průběhu reprezentační akce už přemýšlejí nad návratem do svých klubů. Volejbalová sezona je totiž teprve na svém startu. "Každá z nás se moc těší do svého klubu, zase si trochu spravit chuť, zase si říct, ten volejbal mě baví. Ne tak jak jsme to hrály tady." uzavírá Anna Kalistová.

Zápas Česká republika Turecko začíná v Katovicích ve 20:30.

Kamil Jáša, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme