České volejbalistky ovládly v Evropské lize i individuální statistiky

Julie Jášová, Helena Havelková a Aneta Havlíčková. Jména, která skandovali fanoušci v KV aréně po skončení Final Four Evropské ligy volejbalistek. Všechny tři české hráčky se kromě celkového vítězství se svým týmem staly i nejlepšími v jednotlivých herních činnostech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České volejbalistky slaví triumf v Evropské lize | Zdroj: ČTK

České reprezentantky se v Karlových Varech postaraly o historický úspěch - vyhrály Evropskou ligu a v příštím roce si zahrají prestižní Grand Prix. Tým vedený italským koučem Carlem Parisim ovládl kromě samotné soutěže i vyhlášení nejlepších hráček.

"Nečekala jsem to. Věděla jsem, že se mi daří ve statistice na příjmu, ale nečekala jsem, že budu nejlepší libero," říkala překvapená Julie Jášová.

Hned za nejlepším liberem si došla pro cenu nejlépe přihrávající hráčka Helena Havelková.

Přehrát

00:00 / 00:00

České volejbalistky se kromě vítězství v EL dočkaly i tří individuálních ocenění

"Kdyby mi někdo řekl před čtyřmi lety, kdy jsem odcházela do Itálie, že dostanu cenu pro nejlepší nahrávačku a že budu v podstatě klíčovou hráčkou v poli a na příjmu, tak bych mu nikdy nevěřila. Nečekala jsem to," říká kapitána českého týmu Helena Havelková.

Jako třetí si došla pro cenu univerzálka Aneta Havlíčková, která se stala nejužitečnější hráčkou celého Final Four.

"Volejbal je kolektivní sport, takže tahle ocenění jsou sice příjemná, ale není to takové, jako když uspěje celý tým, to je pro mě důležité," má jasno Havlíčková.

Z šesti možných individuálních ocenění tedy směřovaly tři do českého týmu, což kromě samotného vítězství potěšilo trenéra Carla Parisiho.

"Jsem rád za všechny tři. Nejvíce ale asi za Julii, která dva měsíce opravdu tvrdě pracovala a teď to skvěle zužitkovala. Mohlo to vypadat, že Aneta to měla jisté, ale není to tak, zahrála vynikající zápasy. A Helena? Těší me, že se dostává do té kondice, ve které ji znám," pochvaloval si Carlo Parisi.

Alena Benešová, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme