České volejbalistky porazily v kvalifikaci na ME Lotyšsko 3:0

Ženský reprezentační výběr zvládl i druhý zápas kvalifikačního turnaje o postup na mistrovství Evropy 2013. Po vítězství 3:0 nad Maďarkami porazily Češky i soupeřky z Lotyšska. A to po jasném průběhu ve třech setech 25:15, 25:20 a 25:11.

Evropská liga, semifinále. Volejbalistky ČR - Nizozemsko, 5. července v Karlových Varech. Radost českých hráček (vzadu) | Zdroj: ČTK

České hráčky od začátku své soupeřky výrazně převyšovaly. V prvním setu už vedly dokonce 15:2. Dařilo se jim na podání, když si připsaly celkem dvanáct přímých bodů. Havlíčková a Kossanyiová daly shodně po čtyřech esech.

Druhý set zvládly Lotyšky o poznání lépe především díky jejich bojovnosti a rozdíl mezi celky nebyl už tak velký. I tak ale české volejbalistky druhou sadu vyhrály 25:19.

Do třetí sady vstoupily svěřenkyně trenéra Carla Parisiho stejně bleskově jako do první a vedly už 11:3. Lotyšky už se nedokázaly zmobilizovat a třetí set prohrály vysoko 11:25. V neděli české hráčky sehrají poslední zápas prvního turnaje s domácím Bulharskem.

Druhý kvalifikační turnaj odehrají volejbalistky přiští týden v Maďarsku a na mistrovství Evropy postoupí vítězky skupiny. Druhé týmy budou hrát baráž o ME.

ČR - Lotyšsko 3:0 (15, 20, 11)
Rozhodčí: Muha (Srb.), Papageorgiu (Kypr)
Čas: 68 min
Sestava ČR: Havelková 13, Pastulová 5, Havlíčková 15, Kossanyiová 15, Monzoniová 10, Mühlsteinová 2, libero Bednářová - Barborková, Svobodníková 1, Vincourová
Trenér: Parisi

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít