České volejbalistky prohrály na ME i s Itálii

Českým volejbalistkám nevyšlo ani druhé utkání ve čtvrtfinálové skupině mistrovství Evropy. Obhájkyním titulu z Itálie podlehly v polských Katovicích 0:3 a už nemají šanci postoupit do semifinále.

ženy u sítě

ženy u sítě | Foto: Vitisport

České reprezentantky předvedly proti favorizovaným Italkám lepší výkon než v úvodním čtvrfinálovém zápase s Německem, přesto znovu neuhrály ani jeden set. Narozdíl od minulého utkání tentokrát vstoupil výběr Táni Krempaské do utkání nervózně a vytvářel množství chyb. Italky proto vyhrály úvodní sadu 25:16.

V dalších setech se výkon českých hráček postupně zlepšoval. Ve druhé sadě především dobrým podáním, držely v úvodu s obhájkyněmi evropského titulu krok. V závěru ale Italky přitlačily v útoku a vyhrály 25:20.

Poslední set nabídl nejvyrovnanější průběh. Češky nepouštěly italský celek do vícebodového vedení. V koncovce ale opět mírně ztratily a nakonec prohrály těsně 23:25, celkově potom 0:3 na sety.

00:00 / 00:00

CZE-ITA 0:3 - ME volejbalistek