České volejbalistky prohrály na mistrovství Evropy se Srbskem 0:3

České volejbalistky prohrály ve druhém zápase mistrovství Evropy v Eindhovenu se Srbskem 0:3. Navzdory prohře kladly favoritkám tuhý odpor a padly po setech 20:25, 23:25 a 18:25. V tabulce jsou Češky za stoprocentním Srbskem na druhé postupové pozici do play off, v pondělí skupinu zakončí proti obhájkyním stříbrných medailí Němkám.

České volejbalistky na MS v Japonsku

České volejbalistky na MS v Japonsku | Foto: Český volejbalový svaz

České hráčky v sobotu zvládly klíčový zápas skupiny proti Rumunsku 3:0 a věřily, že dnes mohou evropské šampionky z roku 2011 potrápit. To se jim povedlo, ale alespoň jednoho setu se nedočkaly. Srbky splnily roli favorita a po stříbru na nedávném Světovém poháru, kde si zajistily i účast na olympiádě v Riu, suverénně procházejí ME.

Zkušenějším soupeřkám se nicméně české reprezentantky vyrovnaly v obraně na síti a v každém setu dlouho držely vyrovnanou partii. Srbky však jejich chyby nekompromisně trestaly a když odskočily na dva body, náskok udržely. V prvním setu tým Carla Parisiho mohl litovat jen lepšího zakončení útočných akcí.

Po změně stran Češky zpřesnily kombinační souhru, dokázaly si vytvořit tlak a nutily soupeřky k chybám. Ve vyrovnané koncovce ještě udržely stav 22:22, v závěru ale doplatily na nepřesnosti. Odvrátily jeden setbol Srbska, výsledek však neotočily.

Podobný průběh měla i třetí sada. Slibný náskok 12:9 však Parisiho výběr po šňůře 1:7 rychle ztratil. A tím i šanci na případný zisk alespoň jedné sady. Srbky i podruhé v Eindhovenu vyhrály 3:0 a jsou blízko postupu přímo do čtvrtfinále. Druhý a třetí tým skupiny bude hrát osmifinále.

Z českého výběru dnes získala nejvíce bodů 13 Aneta Havlíčková, Helena Havelková měla o dva méně. Závěrečný zápas s Německem nabídne náš web na streamu.

České reprezentatky dnes podlehly výbornému Srbsku.ČR - Srbsko 0:3 (-20, -23, -18)