České volejbalistky se na ME chystají na Francii

Ukrajina, nebo Francie? Taková byla otázka, kterou řešily včera večer volejbalistky České republiky. Ty si svoji povinnost splnily vítězstvím nad Izraelem 3:0, které znamenalo druhé místo ve skupině C. O tom, že právě Francouzky budou soupeřkami českých volejbalistek v osmifinále mistrovství Evropy, rozhodlo jejich vítězství nad Ukrajinou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České reprezentační volejbalistky | Foto: David Kubíček

Francie je soupeřem, kterého trenéři i české hráčky znají téměř dokonale. To potvrzuje i diagonální smečařka Aneta Havlíčková: "Francouzky nebudou lehký soupeř. Když jsme je viděly v televizi při nějakých zápasech, tak nehrály špatně."

Co bude v osmifinálovém utkání rozhodovat? Síla Francouzek je neoddiskutovatelná. Český tým se zase postupně lepší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na ME ve volejbale v Srbsku natáčel Kamil Jáša

Důležité bude, v jakém zdravotním stavu se hráčky v bělehradské hale představí. Právě Havlíčková totiž po utkání s Izraelem ledovala rameno a v noci jí nebylo úplně nejlépe.

"Nějaké zdravotní problémy máme celý tým nebo několik hráček z týmu, ale musíme se s tím poprat. Evropa je jednou za dva roky a člověk na ní nemusí být pokaždé, takže menší problémy jdou stranou," říká univerzálka Aneta Havlíčková.

Česká reprezentace se přesune do Bělehradu během dne, zatrénuje si a ve středu půjde do zápasu o přežití na šampionátu.

"Myslím, že máme silný tým, pokud se nám samozřejmě bude dařit. Je to den ode dne, zápas od zápasu. Do všech zápasů jdeme naplno, ale nikdo neví, jak to dopadne. Můžeme se vyrovnat těžkým soupeřům, ale také můžeme mít problémy s lehkými soupeři," ví Aneta Havlíčková.

Kamil Jáša, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme