České volejbalistky se rozloučily s ME prohrou s Tureckem 0:3

Ani v závěrečném utkání na Mistrovství evropy české volejbalistky nepředvedly zlepšený výkona Turecku podlehly hladce ve třech setech.

Logo mistrovství Evropy žen v Polsku

Logo mistrovství Evropy žen v Polsku | Foto: Český volejbalový svaz

V úvodu duelu se svěřenkyně Táni Krempaské dopouštěly velůkého množství chyb a často darovaly soupeřkám lacino body. Turecké hráčky měly výškovou převahu, kterou uplatňovaly jak v útoku tak v obraně a první set získaly v poměru 25:16.

Vstup do druhé sady se nesl ve znamení té první. Soupeř si rychle vybudoval vedení 15:9. Tým pak oživilo střídání. Navíc češky zlepšily servis  a dokázaly se dotáhnout na své soupeřky. Ty sice už nepůsobily tak suveréně jako v uplynulých minutách, ale koncovku setu zvládly a vyhrály 25:20.

Největší možnost k zisk setu měly české reprezentantky ve třetím dějství. Sice stále dotahovaly náskok tureckého družstva, ale až do stavu 23:23 živily naději na úspěch. Pak ale svou zkušenost zůročily v zisk dvou bodů soupeřky a vyhrály 25:23.

00:00 / 00:00