České volejbalistky senzačně porazily na mistrovství světa Itálii

Volejbalový světový šampionát v Japonsku má za sebou první velkou senzaci. Ne velkou, ale obrovskou. A postaraly se o ni české volejbalistky, které porazily Itálii 3:2.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS volejbalistek Japonsko 2010 | Foto: www.sebare.com

To ale byl zápas. Bude se o něm dlouho mluvit, odborníci ho budou dlouho rozebírat. V útoku český tým spoléhal na Anetu Havlíčkovou.

Diagonální hráčka si na své osobní konto do statistik proti italským hvězdám připsala třiatřicet vítězných bodů. Není tedy vlastně ani divu, že po utkání připustila, že začíná vnímat úbytek fyzických sil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kamil Jáša mluvil po zápase s Itálií s Anetou Havlíčkovou.

„Samozřejmě, je to čtvrtý zápas a ty síly začínají docházet každým setem, ale my je musíme ždímat co to dá. Pokud chceme něco uhrát, tak je v sobě musíme najít. V průběhu toho zápasu určitě bylo vidět, že ty síly docházejí,“ říká Havlíčková.

Ale znáte to, když se vyhraje, únava z těla odchází rychleji. A tato výhra, nad Italkami, stála opravdu za to.

„Je to něco suprového! Asi se to každému nestává a i s tou Brazílií, se kterou jsme hrály tři dva to bylo úžasné, my se teď ale musíme koncentrovat na další zápas,“ připomíná univerzálka Aneta Havlíčková.

Ani ona, ani žádná z jejích spoluhráček se odměny za vítězství nedočká. Trenér Jiří Šiller zatím docela sympaticky zůstává oběma nohama na zemi.

„Je to jen jedno vítězství, sice pěkné, ale jen dílčí. Odměna bude, až pojedeme domů,“ říká skromně trenér Šiller.

Aneta Havlíčková ztratil v utrkání proti Itálii obrovské množství fyzických sil, ale zabrat dostala i psychika. Dvě ztracené koncovky naháněly v dramatickém závěru třetí sady hrůzu.

„Nám trošku ze začátku nepřálo štěstí, hlavně tedy v koncovkách. Ony měly více štěstí, vycházelo jim skoro vše, na co sáhly. Pak se to naštěstí otočilo a my jsme si to začaly užívat. Do tie-breaku jsme nastoupily skvěle a ony neměly šanci,“ říká sebevědomě Aneta Havlíčková.

Nárůst sebevědomí českých hráček je obrovský. Diagonální hráčka, která na sobě nese tíhu útočné zodpovědnosti, považuje senzační výsledek za životní úspěch.

Zatímco trenér trochu brzdí emoce, hráčky se usmívají, užívají si své nejslavnější chvíle dosavadní kariéry a to ještě šampionát není zdaleka u konce. Výsledky 2:3 s Brazílií a 3:2 s Itálií opravňují k optimismu. Nemluví se v šatně pomalu o semifinále?

„Myslím si, že na tohle je ještě čas. Ještě nás čeká jeden zápas ve skupině a pak se uvidí,“ říká Aneta Havlíčková. Dnešek bude zapsán zlatým písmem do kroniky českého volejbalu.

Kamil Jáša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme