České volejbalistky vidí i přes vydařenou baráž o ME hodně prostoru ke zlepšení

České volejbalistky si zajistily v dodatečné kvalifikaci účast na zářijovém mistrovství Evropy. Tým vedený trenérem Carlem Parisim porazil dvakrát, výsledkově velmi snadno, Rumunsko. Herně ale výkon českého týmu ideální nebyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barážový duel s Rumunskem

V úvodu obou zápasů totiž české hráčky své soupeřky jasně přehrávaly. Pokaždé se ale s postupem času dopouštěly stále většího počtu chyb a jejich herní projev se postupně zhoršoval. V odvetném zápase v sobotu večer v Brně dokonce moc nechybělo a Češky mohly ztratit snadné vedení 2:0 na sety.

„Odpověď na to proč, bych asi našla, ale asi by nebyla vhodná. My jsme ten problém měly už v Rumunsku a trenér Parisi to přičítá hlavně tomu, že holky měly dohráno na začátku května a od té doby se moc nepřipravovaly. Když tam není fyzička, tak vám ten třetí set začne ‚ujíždět,‘“ vysvětluje asistentka trenéra Parisiho Lucie Václavíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

České volejbalistky už se připravují na mistrovství Evropy

Češky tak de facto bez pořádné přípravy přehrály Rumunsko a mohou se těšit na zářijový šampionát. V Německu je ale čeká velmi těžká skupina, ve které se postupně utkají s Polskem, Srbskem a Bulharskem. Co soupeř, to aspirant na medaili.

„Samozřejmě chceme vyhrát, co bude. Rozhodně budou těžké Bulharky a Srbky. Máme ještě 2 měsíce na přípravu, tak uvidíme, co ještě zvládneme,“ říká Karolína Bednářová, která sice v klubu nastupuje jako smečařka, v reprezentaci ale plní roli libera.

Jí i ostatním hráčkám určitě přijde dlouhá příprava vhod. Za prvé aby si zažily herní systém, který po nich vyžaduje perfekcionista Parisi, ale také aby poměřily své síly s předními celky celého světa.

Tým čeká Grand Prix

„Pojedeme na Grand Prix, kde máme 12 velmi kvalitních soupeřů. Tam budeme rádi, když uděláme jakýkoli pěkný výsledek, ale především zůstává celá Grand Prix jako příprava na mistrovství Evropy. Tam když se nám podaří udělat výkonnostní skok dotáhnout se na špičkové evropské týmy, tak budeme moc rádi,“ předkládá plán přípravy Lucie Václavíková. Pro hráčky a samozřejmě celý realizační tým, to budou ale nesmírně náročné dva měsíce.

„Odjíždíme na Grand Prix, na tu se připravujeme měsíc a potom měsíc na cestě, takže to bude fyzicky a psychicky hodně náročné. Ale proto jsme tady,“ říká Karolína Bednářová, která stejně jako ostatní hráčky věří, že právě náročná příprava jim přinese úspěch na mistrovství Evropy.

Petr Kadeřábek, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme