České volejbalistky vstoupí do ME zápasem proti Polkám

Podle letošních výkonů, hlavně ve světové Grand Prix, čeká české volejbalistky v základní skupině mistrovství Evropy nejhratelnější soupeř. Zápas s Polskem bude směrem k postupu do vyřazovacích bojů asi i nejdůležitější. I když samotné české hráčky se na svou situaci tak dívat nechtějí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První zápas finále play off volejbalové extraligy žen: VK Agel Prostějov - PVK Olymp Praha 20. dubna v Prostějově. Michaela Kvapilová z Olympu (vlevo) a Saskia Hippeová (uprostřed) a Cvetelina Žarkovová, obě z Prostějova. | Zdroj: ČTK

„Určitě bude důležitý, pokud se nám podaří zvítězit, tak se nám potom určitě bude hrát lépe, ale myslím, že rozhodující zápas bude ten poslední, protože když všechno prohrajeme, tak budeme vědět, že je ten poslední zápas rozhodující. Když ale ten první zápas vyhrajeme, tak bude pro nás jen dobře, že budeme mít zápas k dobru,“ říká kapitánka českého týmu Aneta Havlíčková a vyhrát první zápas by se opravdu hodilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými volejbalistkami mluvil v Německu před začátkem ME Štěpán Pokorný

Pak je totiž v plánu Srbsko a Bulharsko, tedy dva těžší soupeři. Jak ale podotýká blokařka Ivana Plchotová, je úplně jedno, proti komu na šampionátu hrajete. „Myslím, že je jedno, proti komu se začíná, a my musíme hrát od prvního do posledního míče. Všichni můžou vyhrát, všichni můžou prohrát,“ říká Ivana Plchotová, která má k prvnímu soupeři národního týmu hodně blízko, protože aktuálně je hráčkou v polské nejvyšší soutěži v dresu Muszyny.

Ve výběru Carla Parisiho patří Ivana Plchotová k těm nejzkušenějším. Dále jsou to pak třeba další blokařky Kristýna Pastulová, Michaela Monzoni nebo už zmiňovaná univerzálka a kapitánka Aneta Havlíčková, což je nejúdernější zbraň týmu, která se ale často pere se zraněními, bolístka to ovšem rozhodně není.

„Člověk se musí vždycky ‚kousnout´, i když ho něco bolí, a myslím, že to k tomu sportu patří. Kdyby nás nic nebolelo, tak by si člověk říkal, že je něco divně,“ dodává Aneta Havlíčková.

Štěpán Pokorný, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme