České volejbalistky vstoupily do druhého turnaje Grand Prix prohrou s Čínou 0:3

České volejbalistky prohrály v úvodním utkání druhého turnaje Grand Prix ve skupině I s favorizovanou Čínou hladce 0:3 po setech 14:25, 17:25 a 13:25. Číňanky se přitom oproti prvnímu turnaji v minulém týdnu v Macau, kde ztratily jediný set, představily se zcela obměněnou základní sestavou.

Nový trenér českých volejbalistek Ital Carlo Parisi

Nový trenér českých volejbalistek Ital Carlo Parisi | Zdroj: ČTK

Proti favorizovaným soupeřkám působily české reprezentantky, hrající bez zraněné smečařky Havelkové, od začátku zaskočeně. Trenér Carlo Parisi dal v základní sestavě příležitost nahrávačce Vincourové, která měla proti zkušeným protivnicím obtížnou úlohu.

Číňanky začaly ve velkém stylu a jejich dynamickému pojetí hry český tým nestačil čelit. Agresivní hrou Čína rychle získala náskok 6:0. Teprve za tohoto stavu se podařilo zásluhou kapitánky Havlíčkové uhrát první dva body, první sadu ale i tak prohrály Češky jasně 14:25.

Nejlepší výkon předvedly Parisiho svěřenkyně v úvodu druhého setu, kdy držely s protivnicemi krok. Zpřesnily i obranu na síti a v poli vynikala Jášová. Jenže zlepšení vystačilo pouze do stavu 12:13. Číňanky následnou šňůrou šesti bodů opět převzaly režii a s přehledem dotáhly set k vítězství o osm bodů.

Ve třetím dějství už opět zcela ovládl hru čínský tým, který zcela vymazal český útok. Na turnaji v Hongkongu nyní české hráčky čeká v sobotu duel s Tureckem a v neděli s Argentinou. Vzájemný zápas těchto celků skončil vítězstvím Turecka 3:1.