České volejbalistky vstoupily do kvalifikace ME hladkou výhrou nad Rakouskem

Úspěšně vykročily české volejbalistky za postupem na mistrovství Evropy. V úvodním duelu kvalifikace porazily v Karlových Varech Rakousko hladce 3:0 po setech 25:7, 25:15 a 25:16. Jejich dalšími soupeřkami ve skupině budou o víkendu Maďarky a Francouzsky.

Česká hráčka Ivana Plchotová (vpravo) a Valerie Teuflová z Rakouskav souboji na síti | Zdroj: ČTK

Rakušanky byly v zápase jasným outsiderem a to se projevilo hned od začátku. Češky velice snadno získaly úvodní tři míče a soupeřky jako by přestaly klást odpor. Problémy měly především s příjmem českých podání a jejich odevzdaný výkon vyústil k výsledku 25:7.

Světlé okamžiky zažívaly Rakušanky v úvodu druhé sady, kdy díky dobrému podání vedly 7:5. Pak se ale obraz hry vrátil k vývoji prvního setu a trenér Jiří Šiller tak dal šanci i dalším hráčkám. Češky sadu vyhrály jasně 25:15.

I třetí část dala Rakušankám ve svém úvodu šanci na úspěch, kdy snížená koncentrace českých hráček vedla až ke skóre 3:8. Kouč Šiller si proto vzal oddechový čas, po kterém jeho svěřenkyně zápas znovu ovládly. Ukončily ho už po 58 minutách.

Přímo na evropský šampionát 2011 do Srbska a Itálie postoupí po kvalifikačních turnajích v Karlových Varech a za týden ve francouzském Agde jen vítěz skupiny. Druhý tým kvalifikace dostane šanci v baráži.