České volejbalistky vstoupily do ME vítězně, Polky přehrály 3:2 na sety

České volejbalistky zažívají úspěšný vstup do mistrovství Evropy. V německé Schwerinu přehrály po vyrovnaném průběhu hry v úvodním utkání výběr Polska 3:2 na sety a přiblížily se tak postupu do vyřazovací fáze turnaje.

České volejbalistky v Evropské lize proti Maďarsku | Zdroj: ČTK

Svěřenkyně trenéra Parisiho nakonec ztratily první set utkání, přestože měly k dispozici setbol. V dalším dějství ale byly Češky lepším týmem a prakticky ve všech herních činnostech své soupeřky přehrávaly.

Druhý set získaly Češky po výsledku 25:21, stejným skóre poté skončila také sada třetí. Definitivně rozhodnout mohl český tým už v příštím setu, nadějného vedení ani nabídnutého mečbolu však využít nedokázal, a tak stejně jako v první části hry prohrál 24:26.

Rozhodnout tedy musel tiebreak. Češky se v něm dostaly do čtyřbodového vedení, na základě kterého nakonec zvítězily 15:12 a dotáhly tak zápas do vítězného konce. Cenné první vítězství by teoreticky mohlo posunout české reprezentantky do vyřazovací části turnaje, která se hraje v Curychu.