České volejbalistky zahájily spolupráci s koučem Parisim vítězstvím nad Izraelem

Výhrou 3:1 na sety vstoupily do Evropské ligy české reprezentantky ve volejbale. Zápasovou premiéru pod italským trenérem Carlem Parisim v Brně zvládly a popasovaly se s rolí favoritek. Nejčastěji bodující hráčkou českého výběru byla Andrea Kossányiová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání skupiny C Evropské ligy volejbalistek, Česká republika - Izrael 1. června v Brně. Tým ČR, zleva Helena Havelková, Julie Jašová, Aneta Havlíčková, Kristýna Pastulová, Lucie Muhlsteinová | Zdroj: ČTK

Na úvod se volejbalistky České republiky dostávaly proti Izraelkám, oslabeným o prostějovské hráčky Artmenkovou a Velikou, pomalu do tempa a první set s houževnatými soupeřkami prohrály.

V druhém dějství převzal český tým režii zápasu do svých rukou. Izraelský celek zaskočily přesnější české bloky i důraznější útok. Domácí tým táhlo zejména kvarteto Kossányiová, Havelková, Havlíčková, Monzoniová a české reprezentantky snadno získaly druhou sadu.

Mírné škobrtnutí přišlo v koncovce třetí sady, kdy Izrael dokázal odvrátit pět setbolů, na což reagoval Parisi oddechovým časem, který ovšem týmu, zdálo se, pomohl. Po návratu na palubovku ten šestý totiž Češky proměnily.

Závěr zápasu už byl zcela jednoznačnou záležitostí vítězek. Izraelky odpadly, kupily jednu chybu za druhou a rozjetý český tým jim nedal nejmenší naději na zvrat. Ve třetím dějství jim dovolil uhrát jen sedm míčů.

Utkání skupiny C Evropské ligy volejbalistek v Brně:

Česká republika - Izrael 3:1 (-23, 17, 23, 7)
Rozhodčí: Ujhaziová (Maď.), Popovič (Srb.). Čas: 102 min. Diváci: 270

Sestava a body ČR: Havelková 15, Pastulová 10, Havlíčková 17, Kossányiová 21, Monzoniová 17, Mühlsteinová 1, libero Jášová - Svobodníková, Smutná 1, Bednářová. Trenér: Parisi

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme