České volejbalové reprezentantky se na připravují druhou fázi MS

Na světovém šampionátu v Japonsku se česká ženská volejbalová reprezentace po dvou dnech volna utkají od soboty s týmy USA, Německa, Kuby a Thajska. Po přejezdu do Nagoji stihly svěřenkyně kouče Šillera za dva dny jeden trénink v zápasové hale a jeden v tréninkové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS volejbalistek Japonsko 2010 | Foto: www.sebare.com

Trénink českých hráček přímo v zápasové areně nabídl příjemnou podívanou. Z kompletního týmu vyzařovaly chuť a odhodlání. Američanky jsou sice favoritkami celého šampionátu, to ale nic nemění na tom, že po Italkách se české družstvo chystá na další superhvězdy.

„Dá se s nimi určitě hrát, jednoduché to ale nebude, určitě se připravíme, uděláme vše, co bude v našich silách," říká diagonální hráčka Aneta Havlíčková.

Přehrát

00:00 / 00:00

České volejbalistky se chystají na MS na USA

Právě na ní bude stát velká tíha odpovědnosti. Trenér Jiří Šiller sází především na její útočnou potenci. Zatím si 190 centimetrů vysoká hráčka italského týmu Busto Arsizio dokáže poradit i proti velice kvalitním obranám. V celkovém hodnocení je mezi bodujícími hráčkami dokonce v první desítce šampionátu.

Záležet bude také na nahrávačce. Jedničkou v českém týmu je pro tento turnaj Lucie Mühlsteinová. I ona už si vyzkoušela první nahrávky, servisy a zákroky v poli desetitisícové Nagoya Gaiši Nippon Hall.

„První trénink je vždy těžký. Hala je veliká, vysoká," popisuje. „Je tam spousta světel, ale s každým zápasem a tréninkem se to určitě zlepší."

Důležité také bude, jak se volejbalistky dokážou vypořádat s únavou. Ve skupině sehrály v šesti dnech pět náročných zápasů. A že se úbytek fyzických sil musí někde projevit, to nejlépe pozná masérka Eliška Šmídová.

,,Záleží na tom, jestli se zápas prohraje nebo vyhraje. Po porážce se bolístky projevují více, ale není to jen o nich. Je dobré také pohladit a vyslechnout si hráčky," prozrazuje masérka Šmídová.

Jak už to tak ve sportovních kolektivech bývá, někdo má prách bolesti posunutý, někdo si ale zase stěžuje vždy a na všechno. Masérka Eliška Šmídová dobře ví, kdo platí v současné volejbalové reprezenatci za hrdinu a kdo za ufňukálka, ale konkrétní jména neprozradí.

Tak alespoň sami dobře poznáte do jaké skupiny se může zařadit nahrávačka polského týmu Dabrowa Gornicza Lucie Mühlsteinová.

,,Každá cítíme únavu, ale tohle je mistrovství světa, takže žádné bolesti nebo únava teď nepřichází v úvahu," odhodlaně dodává Mühlsteinová.

V sobotu v 5:15 středoevropského času budou hrát české reprezentantky na MS proti Američankám.

Volejbalistky čekají na úvod čtvrtfinálové skupiny MS silné Američanky
Volejbalistka Melichárková si užívá své první mistrovství světa
České volejbalistky senzačně porazily na mistrovství světa Itálii

Kamil Jáša, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme