Česko má dva žhavé adepty na olympijskou medaili. Skifaře Synka a Knapkovou

Český sport má jedno odvětví, ve kterém je velká šance na dvě zlaté olympijské medaile z her v Londýně 2012. A to veslování, konkrétně mužský i ženský skif. Ondřej Synek je totiž mistrem světa z roku 2010 a Mirka Knapková vyhrála titul světové šampiónky letos.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifaři Mirka Knapková a Ondřej Synek | Zdroj: ČTK

„Ono se většinou říká, že v olympijské sezoně se nemá moc experimentovat. Člověk, který chce něco změnit, tak to má zkusit sezonu před aby věděl, jestli mu to sedí nebo ne. Aktuální sezona bude hodně podobná těm předchozím," prohlásila Mirka Knapková, a pokud by její slova platila na sto procent a navázala na letošní úspěšné mistrovství světa i Evropy, pak si odveze z Londýna zlatou medaili. Pokud by ale něco přeci jen nefungovalo, je kouč Tomáš Kacovský připravený.

„Naštěstí je trenér hodně flexibilní. Dokáže reagovat i během sezony,“ dodala na adresu svého kouče Knapková. Velké inovace v přípravě si neplánuje ani letos druhý muž světového šampionátu Ondřej Synek.

„Já si myslím, že už se toho moc vymyslet nedá. Jedu nějakou desátou sezonu naplno a už máme všechno vychytané. Teď je rok, kdy by změny byly spíš na škodu než k užitku," říká Synek.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Knapkovou a Synkem si povídal reportér Mirko Vasić

Momentálně už oba čeští reprezentanti nemohou trénovat na vodě, a proto chodí hlavně na trenažéry, běhat, do posilovny nebo vyráží na přípravu do hor. A nevyhýbají se ani lyžování…

„Když jedu na hory, tak si beru normální sjezdovky a sjezduji. Mám k tomu samozřejmě respekt, ale na druhou stranu, když to člověk s opatrností přehání, tak se zraní spíš."

To říká Ondřej Synek a jeho slova potvrzuje i Mirka Knapková. I když ona ještě nedávno lyžovat nesměla. „Já už poslední dobou také jezdím, ale dva roky zpátky mi to ještě trenér, kvůli tomu abych se nezranila, zakazoval. Teď už ale dělám skoro všechny sporty.“

A mezi nimi samozřejmě nejlépe veslování, ve kterém je na skifu velkou českou medailovou nadějí pro olympiádu v Londýně. Stejně jako Ondřej Synek.

Mirko Vasić, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme