Česko má dvě naděje pro vzduchovkářské ME - Emmons a Maruškovou

Mnoho sportovních střelců vzdychá, že je jejich sport vidět jen jednou za čtyři roky na olympiádě. Ta se už pomalu blíží, a tak dělají všechno proto, aby na ní opravdu byli vidět, tedy aby uspěli. První ostrý test letošní olympijské sezóny začíná střelcům zítra ve Finsku - vzduchovkové mistrovství Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Emmons, | Foto: Alžběta Švarcová

Šanci na dobrý výsledek mají především Kateřina Emmons a Lenka Marušková. Překvapivě ale kvůli odlišnému přístupu ke svým doplňkovým disciplínám v tomto roce. Pro puškařku Emmons je totiž vzduchovka na prvním místě a malorážku se rozhodla pro letošek víceméně odložit.

"Je to ve starých kolejích. Musím zase nastartovat, abych si byla jistá v jednom, a nedělala dvě věci na padesát procent. Radši budu dělat jednu na sto a druhá se nějak vyvrbí. Minule se to vyvrbilo celkem slušně," vysvětlila.

Slušně znamená, že Kateřina Emmons brala v Pekingu v silnější vzduchovce olympijské zlato a ve slabší malorážce přidala stříbro. To pistolářka Lenka Marušková to má naopak. Jistější si je v malorážce, ve které už také získala cenný kov pod pěti kruhy. Ale i začínající vzduchovkové mistrovství Evropy pro ni má svou hodnotu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česko má dvě naděje pro vzduchovkářské ME - Emmons a Maruškovou

"Při malorážce, disciplína, která mi nešla, byla právě ta mířená, která je hodně podobná vzduchovce. Takže čím více se zlepšuji ve vzduchové pistoli, tím víc si zvedám mířenou, což je první polovina závodu při malorážce. Na té u mě hodně zaleží," říká Lenka Marušková, která bere vzduchovku jako klíč ke svému úspěchu v malorážce.

Proto svou slabší disciplínu na rozdíl od Kateřiny Emmons letos zahálet nenechá. A proto má na vzduchovkovém evropském šampionátu česká střelba dvojitou naději na slušné umístění. Co to znamená?

"Do finále rozhodně chci, medaile by byla taková třešnička na dortu. Ovšem vzhledem ke konkurenci, které pro mě je ve vzduchové pistoli, tak si myslím, že tam budou trochu jiné osoby. A těm bych si mohla troufnout šlapat na paty. Každopádně si věřím na finále a tam se uvidí, protože první může skončit osmý a obráceně. Je to o desetinky bodu," prohlásila Marušková.

A finále si jako cíl dává kromě Lenky Maruškové i Kateřina Emmons.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme