Česko má třetí zlato z univerziády, ve skeetu ho vystřílel Tomáš Nýdrle

Sedm medailí zatím získali čeští sportovci v pondělním programu Světové univerziády. O nejcennější se postaral střelec Tomáš Nýdrle, který vyhrál skeet. V Kazani tak získala česká výprava třetí zlato, celkem už má 14 medailí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skeetař Jan Sychra při olympijském finále | Zdroj: ČTK

Nýdrle v semifinále neminul ani jeden terč, dohnal tak manko z kvalifikace a dostal se do rozstřelu o finále. V něm byl úspěšnější než Rus Teplij a čekal ho Ital Tammaro Cassandra.

Zatímco český reprezentant byl bezchybný, jeho soupeř ve čtvrté sérii selhal, a tak slavil zlato Nýdrle. Třetí pak skončil Jakub Tomeček a bronz získalo i družstvo, ve kterém byl ještě Jakub Novota.

Pro další dvě stříbra si dojeli deblkanoisté Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem. Po druhém místu na trati 1000 metrů se tentokrát radovali na poloviční distanci a také na dvoustovce.

V rychlostní kanoistice uspěla ještě čtyřkanoe Ruso, Drahokoupil, Janda a Miškovský, která skončila na trati 200 metrů třetí. Mezi tenistkami vybojovala bronz Kateřina Vaňková.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme