Česko má v singlech ME stolních tenistů posledního zástupce – Josefa Šimončíka

Pouze jediný český reprezentant dokázal ve dvouhrách postoupit ze 3. kola mistrovství Evropy stolních tenistů v Ostravě. Stal se jim Josef Šimončík, kterého čeká osmifinálový zápas proti Francouzi Mattenetovi ještě dnes od 20 hodin. Skončili naopak Petr Korbel, Iveta Vacenovská a Renáta Štrbíková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český stolní tenista Josef Šimončík (v červeném) v utkání družstev proti Německu | Zdroj: ČTK

Že bude žijící legenda stolního tenisu Petr Korbel přitahovat na mistrovství Evropy v Ostravě z našeho týmu největší pozornost, s tím se počítalo. Na českém ping-pongovém nebi se ale, zdá se, rodí nová hvězda – Josef Šimončík.

Původně na šampionát odjížděl jako týmová trojka. I proto sehrál ve dvouhrách z našich top hráčů nejméně zápasů. Jenže svou úspěšností už teď zazářil. Josef Šimončík se poprvé výrazně blýsknul v zápase družstev proti Rusku, kdy se postaral o začátek famózního obratu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česko má v singlech ME stolních tenistů posledního zástupce – Josefa Šimončíka

„To je náš Šimi! Ale on dokáže prohrát s divizním hráčem,“ řekl na adresu čerstvého objevu trenér Tomáš Demek.

Šimončíkovi bylo letos v létě 30, takže o nějakém náhlém talentu nemůže být řeč. Na jeho vzestupu má ale velký podíl právě Tomáš Demek.

„Já jsem mu věřil, on hrál dobře. To nebylo jen tak, že jsem si ho vytáhl. Já jsem s ním hrál tři roky v Lazcích a když o něco šlo, tak on prostě skoro vždy vyhrál. Je dobré, když ho člověk trochu zná. Já jsem mu dal důvěru a on to umí, on to fakt umí,“ konstatoval reprezentační kouč.

Tomáš Demek byl také první, kdo vzal Josefa Šimončíka před pár lety poprvé na velkou mezinárodní akci. A byly z toho problémy. „Já se k tomu nechci moc vracet, to je zbytečné. Já jsem si Pepu vytáhl, měl jsem nějaké problémy se svazem. Vlastně na vlastní riziko! Musím mu poděkovat, že takhle hrál vždycky pode mnou.“

Dát Šimončíkovi šanci se postupem času ukázalo být správnou volbou. Dnes, nejen, že porazil slavného Chorvata Primorace, ale už okolo dříve na sebe upozornil tím, že v souboji s Rusem Šabajevem dokázal utéct z mečbolu. I zásluhou toho si večer Šimončík zahraje osmifinále proti Francouzi Mattenetovi.

Výsledky českých stolních tenistů na mistrovství Evropy v Ostravě (17.9.):

Muži - 3. kolo:
Šimončík (ČR) - Primorac (Chorv.) 4:1 (5, -8, 7, 10, 9), Schlager (Rak.) - Korbel (ČR) 4:2 (-6, 12, -7, 6, 5, 8).

Čtyřhra - 3. kolo:
Tokič, Karakaševič (Slov./Chor.) - Korbel, Gavlas (ČR) 3:0 (9, 4, 13), Svensson, Karlsson (Švéd.) - Prokopcov, Konečný (ČR) 3:1 (11, 9, -5, 9)

Ženy - 3. kolo:
Meleková (Tur.) - Štrbíková (ČR) 4:3 (-6, 6, 3, 10, -10, -8, 9), Ni Sia-lien (Luc.) - Vacenovská (ČR) 4:1 (-9, 9, 8, 4, 10).

Čtyřhra - 3. kolo:
Vacenovská, Štrbíková (ČR) - Le Fevrová, Hicksová (Angl.) 3:0 (5, 4, 6)

Čtyřhra - čtvrtfinále:
Tóthová, Potaová (Maď.) - Vacenovská, Štrbíková (ČR) 4:3 (-7, -9, 3, -13, 9, 9, 11)

Radim Sajbot, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme