Česko pozná v Brně svého cyklistického krále

Chcete vidět pohromadě nejlepší české cyklisty? Snadná rada. Vydejte se do Brna. Až na jednoho je tam dnes večer potkáte všechny na Králi cyklistiky 2011. Výhodou je, že se po vás nebude chtít ani velká večerní, vyhlášení bude slavnostní, ale nepříliš formální.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistr světa i Evropy a vítěz Světového poháru Jaroslav Kulhavý s medailí ze světového šampionátu

Mistr světa i Evropy a vítěz Světového poháru Jaroslav Kulhavý s medailí ze světového šampionátu | Foto: David Kubíček

Není to tak, že by si cyklisté nepotrpěli na módu, zvláště ti, kteří jezdí v zahraničí se v ní vyznají, ale dnešní večer má mít i jinou atmosféru. Podstatné je to, že se závodníci různých disciplín, přes rok rozlítaní po celém světě, vůbec sejdou.

„Účast na slavnostním večeru nám potvrdili všichni kromě Zdeňka Štybara, který je na Mallorce, kde má v plánu tréninkový blok, proto se omluvil,“ říká Jan Němec, který letos Krále cyklistiky pořádá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česko dnes na galavečeru v Brně pozná svého cyklistického krále

Obhájce titulu cyklokrosového mistra světa tedy bude chybět. Na rozdíl od jiných sportů, kde by to znamenalo neúčast toho nejúspěšnějšího borce, přesto bude v Brně dost jiných majitelů zlatých medailí.

„Další čtyři mistři světa – Jaroslav Kulhavý, Jiří Ježek, juniorský mistr světa na dráze František Sisr a pak Michal Prokop, který vyhrál disciplínu four-cross.“

Právě ti by se dočkali ocenění i při bývalém formátu ankety. Ale teď nebudou na pódiu sami. Jan Němec dumal, jak ocenit nejen ty, kteří zazářili na šampionátech. A vymyslel řešení.

„Říkali jsme si, jestli to není trochu málo, disciplín je tuším osm – a některé skvělé výkony by mohly zapadnout. Proto jsme se rozhodil zvolit defacto devět králů, osm králů disciplín a jednoho krále cyklistiky.“

Brno byla jasná volba

Nějak to připomíná království s několika správci svých území a jedním panovníkem. Ale Jan Němec tímto modelem mimoděk potvrdil, jak má k sobě blízko cyklistika a lyžování.

Stejný formát má totiž zimní anketa Král bílé stopy. Ovšem ten bývá korunován za prvé na jaře - což je pochopitelné, za druhé na velkém galavečeru a za třetí v Praze na Žofíně. Cyklisté se vydají na výstaviště a do Brna. Svou nevyvratitelnou logiku to ale má.

„V Brně se koná veletrh Bike Brno, což nám trochu ulehčilo práci s pozvanými hosty, protože jsou zvyklí tento veletrh navštěvovat. Vyhlašování krále cyklistiky se koná přímo na výstavišti, organizátoři veletrhu nám vyšli hodně vstříc – i proto je to letos v Brně,“ vysvětluje Jan Němec.

A jak to dopadne? Vyhraje skutečně ten, který drtil konkurenci celý rok? Mistr světa, Evropy a vítěz Světového poháru Jaroslav Kulhavý, nebo se v anketě dočkáme překvapení? Z vysílání Radiožurnálu se to samozřejmě dozvíte.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme