Českou kulturu Londýňanům představí Czech Open 2012

V Londýně, dějišti letošních LOH, dnes začíná česká olympijská kulturní sezona, anglicky Czech Open 2012. Nejvíce českého umění a kultury se soustředí v městské části Islington. Její starosta dorazí i na dnešní oficiálním zahájení sezony na českém velvyslanectví. Potkají se zde čelní výtvarníci, designéři, hudebníci a další čeští umělci se svými protějšky z Londýna. Objeví se i někteří olympionici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čeští sportovci už znají oblečení pro Londýn 2012 | Foto: Jan Rosenauer

Hlavním organizátorem české kulturní sezony je České centrum v Londýně. Tato myšlenka ale nepochází pouze z České republiky, je součástí idejí olympijského hnutí od začátku minulého století, kdy se propojovala myšlenka olympijských soutěží s kulturními a uměleckými počiny v malbě, architektuře, hudbě, poezii i sochařství.

Akce v rámci Czech Open 2012 probíhají současně s londýnským festivalem, který už je v plném proudu a pokračuje až do září. Jeho zájmem je přivábit zájemce z celého světa na nejrůznější kulturní akce včetně divadelních představení po celém Londýně.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Czech Open 2012 se zajímal spolupracovník ČRo Milan Kocourek

V Galerie Candid Arts Trust bude otevřena mezinárodní výstava 15 českých a britských výtvarníků Coal and Steel, která bude mít poté pokračování v červnu v Praze.

Spolu s výstavou bude veřejně představena unikátní kolekce modelových vagonků, které individuálně výtvarně pojali britští a čeští umělci pro charitativní projekt Dissorient Express London - Prague. Ten vyvrcholí aukcí celého vlaku v Českém domě během olympijských her.

Český dům bude otevřen v Islington Design Centre jen na dobu olympiády. Bude v něm uvedena úspěšná instalace Jana Kalába z šanghajského EXPA 2008 s názvem Casa Nostra i spousta jiných dalších akcí.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme