Český boj o finálovou účast na ME vyhrála prsařka Moravčíková

České plavkyně mají v poslední době v plavecké Evropě hodně dobré jméno a může za to nejen dlouhodobě nejlepší reprezentační dvojice Baumrtová, Závadová. O své místo na výslunní se totiž už nějaký ten čas perou také dvě vyznavačky prsařského stylu Martina Moravčíková a Petra Chocová. Obě dvě se na probíhajícím mistrovství Evropy dostaly do vzájemného plaveckého souboje, radovat se v něm ale nakonec mohla jen jedna z nich.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve finále prsařské stovky bude české plavání zastupovat Martina Moravčíková | Foto: Michal Jurman

Semifinále prsařské stometrové tratě bylo vlastně takovým malým šampionátem debrecínského hotelu Platán. Právě v něm totiž kromě české výpravy pobývá na šampionátu také reprezentace Irska.

V semifinále se pak vedle sebe na bloky postavily pěkně dvě a dvě zástupkyně každé země. V tom českém minisouboji mohla nakonec slavit Moravčíková, která jako poslední, tedy osmá, postoupila do finále.

„Je to poprvé, co se mi podařilo na dlouhém bazénu probojovat do finále. Vlastně i do semifinále, vždyť já nikdy nebyla ani v semifinále!“ smála se i přes velkou únavu od ucha k uchu Moravčíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prsařka Martina Moravčíková se poprvé v kariéře probojovala na dlouhém bazénu do finále

Hůře už bylo Chocové, kterou její reprezentační kolegyně odsunula na první nepostupovou, tedy devátou pozici. I ona ale bude dnes v podvečer přát Moravčíkové, která chce ve finále zaútočit na svůj hlavní cíl.

„Chtěla bych splnit limit, když se to podaří, bude dobře, když ne, jsou tu další závody v Budapešti,“ plánuje si Moravčíková útok na čas 1:08,49, který by ji automaticky poslal do olympijského závodu na stometrové trati.

Podporu bude mít Moravčíková v Debrecínu ke splnění tohoto cíle adekvátní. Už na rozplavbu a semifinále dorazili její rodiče.

„Babička s dědou odtud bydlí dvě hodiny cesty, takže pojedou asi domů, ale na finále se vrátí nazpátek,“ říká Moravčíková, která doufá, že se před rodinou, jak se říká, pořádně vytáhne. Ke štěstí v tomto ohledu bude stačit podle ní tradiční rituál.

„Kouknu na Harryho Pottera a bude to dobrý,“ prozrazuje věčně usměvavá blondýnka nejen jméno oblíbeného filmu, ale i svoji přezdívku. ‚Český Harry Potter‘ se na start finálového prsařského závodu na sto metrů postaví těsně před osmnáctou hodinou.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme