Český box má prvního profesionálního mistra Evropy

Lukáš Konečný je prvním českým profesionálním mistrem Evropy. Pás pro šampióna vybojoval v Birminghamu proti domácímu Britovi Hallovi. Šlo o zlomové utkání kariéry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Konečný po vítězství nad Jimmym Colasem

Lukáš Konečný po vítězství nad Jimmym Colasem | Foto: Jiří Hošek

Český boxer Lukáš Konečný vybojoval titul mistra Evropy. V lehké střední váze porazil v anglickém Birminghamu Brita Halla KO v šestém kole. Žádný Čech před ním se ještě šampiónem starého kontinentu nestal. A díky této výhře kariéra Lukáše Konečného ještě nekončí.

Kdyby tento duel prohrál, zřejmě by dvaatřicetiletý Lukáš Konečný v profi ringu doboxoval. Věk se zastavit nedá a příležitost k velkému zápasu už by asi nedostal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž redaktora Českého rozhlasu Tomáše Kohouta o úspěchu českého boxera Lukáše Konečného

„Spadl mi kámen ze srdce, přece už nejsem nejmladší a byl to zlomový zápas mé kariéry. Nyní se cítím v pořádku a úspěch si budu uvědomovat až časem,“ svěřil se Lukáš Konečný.

Po nekonečných odkladech duelu měl radost ještě větší: „Pro mě je to obrovská satisfakce především za to, jak jsem se na tento zápas připravoval. Šest týdnů jsem skutečně maka a dodržoval životosprávu. Kdyby se mi takovéto práci nepodařilo vyhrát, tak by to bylo špatný.“

Původně se měl Konečný utkat se silnějším Ryanem Rhodesem, ale nakonec se postavil papírově slabšímu Matthewovi Hallovi.

Právě role favorita byla to nejtěžší, s čím se musel vyrovnat: „V hlavě jsem měl takový ten tlak, že bych měl vyhrát, že bych měl být lepší. Rozhodně boxuju radši jako outsider.“

Lukáši Konečnému bylo nad svit reflektorů jasnější, že musí Brita v jeho vlasti lidově řečeno spráskat. Zřejmě by totiž na body rozhodčí přisoudili triumf domácímu borci.

„Věděl jsem, že ho musím porazit před limitem. S tím jsem do toho zápasu šel a naštěstí se to povedlo,“ uvedl český šampión.

„Teď jsem neslyšel, pardon. Mám prasklý bubínek,“ prozradil mimoděk český šampión, když neslyšel jednu otázku. Jinak ho prý už jen bolí celé tělo, spíše námahou, než po úderech soupeře. O dalších vyhlídkách má Lukáš Konečný jasno: „Rád bych dopřál velké zápasy českému publiku a také bych rád získal titul mistra světa.“

Tomáš Kohout, David Hartmann Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme