Český kanoista Gebas dojel v posledním závodě SP na třetím místě

Před týdnem se singlkanoista Vítězslav Gebas radoval v Praze-Tróji ze třetího místa v závodě světového poháru. Stejnou radost si udělal i v posledním závodu SP v Čunovu u Bratislavy. Finále nevyšlo singlkanoistce Kateřině Hoškové, která po padesátisekundové penalizaci skončila sedmá a celkově o pět bodů druhá za Australankou Lawrencovou.

Vítězslav Gebas na trati SP v Praze

Vítězslav Gebas na trati SP v Praze | Zdroj: ČTK

Osmadvacetiletý Gebas zajel ve finále čistou jízdu a na vítězného Slováka Slafkovského ztratil necelou vteřinu. Zbylí dva čeští závodníci v kategorii C1 nepostoupili ze semifinále. Jan Mašek skončil třináctý a Stanislav Ježek patnáctý. Ten přišel o finále kvůli třem dotekům branek.

Jen těsně pod stupni vítězů skončil mezi kajakáři Luboš Hilgert. Ve finále dojel čtvrtý, když mezi prvními závodníky byli jen minimální rozdíly. Na vítězného Slovince Megliče ztratil pouhé čtyři desetiny. Sedmý skončil Vít Přindiš a stříbrný olympionik Vavřinec Hradilek nepostoupil ze semifinále.

Mezi singlkanoistami bojovala o celkové vítězství ve světovém poháru za rok 2012 česká závodnice Kateřina Hošková, ale ve finále neprojela jednu branku a do cíle dojela v sedmém čase. Celkově ji na druhém místě dělí od vítězné Australanky Lawrencové jenom pět bodů. Monika Jančová skončila desátá.

Výsledky posledního SP ve vodním slalomu v Čunovu u Bratislavy

Muži:
K1: 1. Meglič (Slovin.) 105,82 (2 tr. sekundy), 2. Neveu -0,21 (0), 3. Daille (oba Fr.) -0,24 (0), 4. Hilgert -0,40 (0), ...7. Přindiš -2,58 (0), v semifinále 12. Hradilek, v kvalifikaci 55. Prskavec (všichni ČR).
Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Daille 285 b., 2. Dörfler (Něm.) 210, 3. Hradilek 183, ...11. Hilgert 131, 15. Přindiš 119, 16. Vondra (ČR) 119, 100. Prskavec 2
C1: 1. Slafkovský (SR) 111,88 (0), 2. Berčič (Slovin.) -0,84 (0), 3. Gebas -0,93 (0), ...v semifinále 13. Mašek, 15. Ježek (všichni ČR)
Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Slafkovský 261, 2. Elosegi (Šp.) 204, 3. Beňuš (SR) 177, ...6. Gebas 165, 13. Mašek 122, 26. Ježek 64, 31. Indruch (ČR) 46

Ženy:
C1: 1. Macová (SR) 144,06 (2), 2. Lawrenceová (Austr.) -3,17 (0), 3. Reboursová (Fr.) -3,57 (6), ...7. Hošková -59,58 (50), 10. Jančová (obě ČR) -197,19 (150)
Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Lawrenceová 220, 2. Hošková 215, 3. Loirová (Fr.) 203, ...8. Kašparová (ČR) 111, 10. Jančová 103

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít