Český olympijský dům bude poprvé otevřený i fanouškům

Fanoušci budou moci poprvé zažít oslavy úspěchů českých sportovců na olympijských hrách v Londýně spolu s nimi. Umožní jim to Český olympijský výbor, který poprvé v historii zpřístupní Český dům veřejnosti. Dům bude slavnostně otevřen 27. července ve čtvrti Islington.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český olympijský výbor představil koncept Českého domu (na vizualizaci) | Foto: Český olympijský výbor

„Máme zkušenosti z předchozích olympiád, kde vznikl požadavek z řad návštěvníků z České republiky, aby olympijský dům byl více otevřen veřejnosti," vysvětlil důvod předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek.

Český dům bude v londýnské čtvrti Islington v historické budově, která se podobá pražskému Vinohradskému pavilónu nebo Průmyslovému paláci. Stejně jako u oblečení olympioniků bude jeho vnitřní design inspirovaný slavným obrazem Františka Kupky Dvoubarevná fuga.

Kapacita by měla být 2500 návštěvníků. A na ty čeká propojení světa sportu a kultury. Kromě oslav českých medailových úspěchů a návštěv slavných sportovců, například fotbalistů Petra Čecha s Tomášem Rosickým, se lidé mohou těšit i na výstavy nebo hudební koncerty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fanoušci budou moci poprvé slavit s českými sportovci přímo v olympijském domě

O propagaci nejen olympijského domu, ale celé republiky se stará i kulturní projekt Czech Open, který spustilo tento měsíc České centrum v Londýně.

„Olympijské hry a koncept Českého domu a jeho sídla v Islingtonu byly velkou příležitostí, které nešlo pominout. Islington je nesmírně zajímavá, kosmopolitní živá čtvrť, kde máte jak rezidenční části, tak i části, které jsou největší koncentrací architektonických a designových studií na světě na čtvereční kilometr. Je tam řada škol, divadel a my jsme věděli, že se nám tam bude velmi dobře pracovat," popsal předseda centra Ladislav Pflimpfl.

Snahou projetu je zvýšit povědomí a zájem o Česko, a to mezi všemi generacemi.

„Nejenom že ta domácnost dostane až ke dveřím české noviny, které distribuujeme prakticky po celém Islingtonu, ale každý člen domácnosti má nějakou roli od dětí až po starší lidi," říká Ladislav Pflimpfl, který doufá, že se hodně občanů Islingtonu přijde podívat i do Českého olympijského domu.

Alena Benešová, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme