Český olympijský dům v Londýně byl oceněn zlatou medailí

První českou zlatou medaili na olympijských hrách v Londýně získal - Český dům! Prestižní americká zpravodajská agentura Associated Press ho vyhodnotila jako nejlepší ze všech národních olympijských domů v dějišti her.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český olympijský dům v Londýně | Foto: Petr Kadeřábek

Zlatá medaile patří Českému domu, který proměnil konferenční centrum v severní části Londýna ve velký zábavný koutek. Nabízí basketbal, kulečník, stolní fotbal, místo na odpočinek, spoustu piva, DJ´s a vystupovala zde také například funky kapela Monkey Business, napsala ve svém hodnocení zpravodajka AP Jill Lawlessová. Ocenění i potěšilo i místopředsedu Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala.

„Strašně mě to potěšilo, ale přiznám se, že jsem ještě neměl čas konkurenční olympijské domy obejít, abych se podíval, co a jak jinde dělají, abychom se mohli třeba inspirovat do budoucna. Tuhle zprávu jsme obdrželi ráno a jsme moc potěšeni. Na druhé straně to hodně zavazuje, protože konec olympiády je ještě daleko a nesmíme stanovenou laťku podkročit.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Zlato pro Český dům Jiřího Kejvala ohromně teší

Jiří Kejval je duchovním otcem myšlenky otevřít Český dům veřejnosti a více než ocenění prestižní agentury ho těší zájem veřejnosti a sportovců.

Interiér Českého domu | Foto: Petr Kadeřábek

„Mám strašnou radost, že to fanoušci vzali za své a v hojném počtu se každý den účastní. Ještě důležitější ale je, že si to vzali za své sportovci a to mě těší. V minulých letech, i když byl dům určen sportovcům, tam chodili sportovci pouze na pozvání. Nechodili sem sami spontánně jako teď. Jsem rád, že se tady cítí jako doma,“ říká Jiří Kejval.

Jakub Kanta, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme