Český olympijský výbor by se měl stát nejvyšší sportovní autoritou

Proměna českého sportu dnes asi dozná dalšího stupně. Plénum Českého olympijského výboru se totiž dnes bude zabývat i návrhem na změnu stanov tak, aby právě ČOV reprezentoval český sport třeba vůči státu. Dosud to byla pozici ČSTV.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Development team - František Dvořák | Foto: Martin Malý (ČOV)

Dnes ráno budeme mluvit o změnách v Českém olympijském výpru ještě jednou. V 7:40 k nám přijde místopředseda ČOV pro ekonomiku a marketink Jiří Kejval.

Mluví se o tom a jedná už zhruba rok. Potíže Sazky, kde sport ztratil vliv, v podstatě umožnily začátky změn v českém sportu. Moc ČSTV klesala, čekají ho změny a jeho roli jako zástupce sportu by měl převzít Český olympijský výbor. Ač místopředseda ČOV František Dvořák nepatří k hlavním hybatelům této změny, souhlasí s ní.

„Jedna z variant je, že by se Český olympijský výbor měl stát nejvyšší sportovní autoritou v České republice, což by znamenalo, že by byl jakýmsi mluvčím vůči třeba státu nebo třetím osobám. V české kotlině je sice tradice jiná, ale myslím, že už je čas, aby se tento přístup změnil.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Proměna českého sportu dnes asi dozná dalšího stupně, zasedá Český olympijský výbor

A právě k tomu je potřeba změnit stanovy. Což by nemělo být zásadním problémem.

„Pokud by měl být olympijský výbor skutečně tou nejvyšší autoritou, je třeba ve stanovách upravit členství neolympijských sportů a dalších organizací. Myslím, že by to mohlo proběhnout bez konfliktů, protože jak neolympijské sporty, tak i další organizace jsou členem pléna.“

Podle informací Radiožurnálu tak bude změna spíš symbolická, vznikne post místopředsedy pro přidružené členství. Další bod, o kterém se bude jednat, na programu není, ale někdo ho otevře.

ČSTV totiž před třemi týdny vyzval Český olympijský výbor, aby zvolil své nové vedení ne až v prosinci, ale co nejdříve po olympiádě v Londýně. Do konce září.

„Moc tomu nerozumím, je to moc blízko po skončení olympijských her, kdy odstupující výbor musí jednak udělat vyhodnocení za celý olympijský cyklus, my jako sportovní úsek musíme podat zprávu o účasti a výsledcích v Londýně – a to vyžaduje čas. Především jednotlivé sportovní svazy musí provést svá hodnocení a poskytnout je nám, abychom to udělali celkově,“ říká František Dvořák.

Plénum ČOV zasedne od půl desáté.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme