Český rozhlas splňuje naše představy stoprocentně, říká šéf ČOV Kejval

Napětí, uvolnění radost i smutek. To přináší sport v koncentrované podobě. A ještě zhuštěněji a častěji na olympijských hrách. Český rozhlas ale nevysílá jen o nich, vysílá o celém sportu. A také proto uzavřel Český olympijský výbor s Českým rozhlasem na další čtyři roky smlouvu o mediálním partnerství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kejval (vlevo) a Peter Duhan | Foto: Khalil Baalbaki

Jedním z příkladů toho, co reportérům i posluchačům dává dlouholetá spolupráce Českého rozhlasu a Českého olympijského výboru, je Nagano 1998, když finále hokejového turnaje rozvášnilo snad celé Česko.

I díky této spolupráci slyšeli posluchači Radiožurnálu od roku 1996 o všem, co se stalo nejen na olypijských hrách. K prodloužení partnerství pomohlo i to, že se Radiožurnál věnuje sportu dlouhodobě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český rozhlas a Český olympijský výbor budou spolupracovat minimálně další čtyři roky

„V tom penzu hodin, které odvysíláme, denně vykonáváme obrovskou práci. V tuto chvíli si skutečně neumím představit jinou rozhlasovou stanici nebo jiné rádio, které by mohlo Českému rozhlasu konkurovat. Myslím, že Český rozhlas je v této situace doslova bezkonkurenční,“ říká generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan, a Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru, s ním souhlasí.

„Komerční rozměr na první pohled není klíčový a pro nás je také důležité, aby sport byl přirozenou obsahovou součástí toho média, což Český rozhlas naplňuje stoprocentně.“

Nejvýraznějším bodem spolupráce jsou samozřejmě olympijské hry. Tedy spíše tím nejvíce patrným. A pro posluchače jsou snad potěšující i následující slova.

„Soči se nebude nasazením kolegů z Českého rozhlasu v ničem lišit od toho, jak se pracovalo třeba ve Vancouveru nebo vloni v Londýně,“ říká Peter Duhan.

Alena Kindlová, Jiří Kejval a Peter Duhan | Foto: Khalil Baalbaki

Neslíbil tím reportérům krev, pot a slzy - tedy, snad ne. Ale posluchačům zážitky z olympiády. Ale Český rozhlas se také bude více věnovat třeba mladým lidem a nejen jejich sportování, v tom se výrazně prolínají cíle Českého rozhlasu i olympijského výboru. Ten má už teď jednu novinku: olympiádu v Soči si užijete i v Česku.

„Chtěli bychom celou tuto záležitost propojit tady s prostorem v České republice, kde bychom chtěli soustředit děti, fanoušky a všechny, kteří chtějí vidět trošku víc a chtějí se aktivně pohybovat a sportovat – a přitom sledovat olympijské hry,“ láká Jiří Kejval.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme