Český snowboardkros by už neměl být pouze o Samkové. Na OH chceme mít čtyři závodníky, říká trenér Jelínek

Velká očekávání má před začátkem zimy trenér českého snowboardkrosového týmu Marek Jelínek. Kromě olympijské vítězky Evy Samkové totiž chystá na sezonu i další nadějné sportovce, mezi které patří i pátá z posledního juniorského mistrovství světa – Vendula Hopjáková. A tak má Česká republika poprvé velmi silný pár do týmové soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková | Foto: Filip Jandourek

„Strašně se na to těším, protože v seniorských týmech jsme nemohli pořádně startovat. Po olympijských hrách totiž zůstala Evka v našem týmu jediným seniorským sportovcem. Teď k nám přešli tři junioři, takže jak kluci, tak holky budou bojovat o co nejlepší umístění v týmech. Máme tři týmové závody – dva svěťáky a jeden na mistrovství světa,“ přibližuje Marek Jelínek.

Sezona Světového poháru začne v polovině prosince tradičně v rakouském Montafonu. Hned na úvodní podnik chystají pořadatelé zatím méně známou týmovou soutěž, která je zjednodušeně soubojem dvoučlenných štafet.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na příští olympiádě chceme mít čtyři snowboardkrosaře, přeje si trenér českého snowboardkrosového týmu Marek Jelínek

„To může být podle mě velmi zajímavé, protože je Evka, jak víme, nejrychlejší holka světa. Doufám, že uděláme dobré umístění,“ věří loni ještě juniorka Vendula Hopjáková, která už ale má zkušenosti z minulé sezony Světového poháru, když právě v Montafonu skončila v individuálním závodě osmnáctá.

Vrcholem pak bude březnový světový šampionát ve španělské Sieře Nevadě, kde to bude pro český snowboardkros další velká výzva.

„Moc se těším. Věřím, že by holky mohly zabojovat i o medaile, což by byla pecka,“ těší Jelínek také z toho důvodu, že by se tradiční tlak na Evu Samkovou mohl trochu rozmělnit i mezi ostatní členy týmu.

Ti budou v blížící se sezoně bojovat o body do Světového poháru a zároveň o olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu.

„Byl bych moc rád, kdyby se mi kvalifikovali čtyři. Děláme tedy vše pro to, aby se i Michal Hanko ve svěťáku dostával na vyšší umístění a aby se s Evkou, Vendulkou Hopjákovou a Honzou Kubičíkem kvalifikoval na olympiádu,“ mluví o smělých plánech guru českého snowboardkrosu Marek Jelínek.

Jakub Marek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme