Český souboj na MotoGP - sice na chvostu, ale s patřičným nábojem

Ještě dopoledne by si jen málokdo vsadil, že Lukáš Pešek bude v Brně rychlejší než Karel Abraham. V kvalifikaci se to ale stalo. Rozdíl dvou a půl desetin sekundy zařadil Peška na 20. a Abrahama na 23. místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Abraham (vpravo) před Lukášem Peškem. V cíli kvalifikace v Brně byl ale Pešek lepší. | Zdroj: ČTK

Pražského rodáka to nechávalo celkem v klidu. "Až když jsem dojel, tak jsem to samozřejmě viděl a divil se, protože jsem myslel, že pojede daleko rychleji," komentoval to Lukáš Pešek.

To brněnský jezdec byl naštvaný. "Jasně, že mě to štve. Samozřejmě bych byl radši, kdyby byl Lukáš za mnou, ale to se dá říci o každém, kdo byl kdy přede mnou. Ale když je to navíc Čech, tak bych byl radši, kdyby byl za mnou," reagoval Karel Abraham.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští jezdci po kvalifikaci na GP v Brně

V sezóně podobnou situaci zažili hned na začátku, při premiérovém závodě v Kataru, ve kterém nakonec Abaham nedojel a Pešek byl osmnáctý. Od té doby byl Abraham vždy lepší, jenže tentokrát je v hlavní roli bolavé rameno.

"Říkám si, že je to částečně tou rukou, ale nakonec je to vlastně úplně nepodstatné, protože výsledek je takový, jaký je. Je to nepříjemné, rád bych se probojoval trochu dopředu, ale uvidíme, jak dlouho bude ta ruka dobře fungovat. Možná bude ke konci trochu problém motorku udržet a jet naplno."

Stejně tak Lukáš Pešek ví, že jet naplno celých 22 závodních kol nebude zítra jednoduché. To není jako kvalifikace, kde je důležité mít správné nastavení motocyklu na jedno rychlé kolo.

"Bohužel jsme zase ranní trénink ztratili kvůli nastavení elektroniky, takže jsme až teď všechno doháněli. Je to ideální na pět kol, nevím, jestli to bude ideální na dvacet čtyři."

To Jakub Kornfeil ve třídě Moto3 dnes zářil jako sluníčko. Ačkoliv doufal v desítku, tak s dvanáctým kvalifikačním časem byl hodně spokojený.

Jakub Kornfeil | Foto: ČTK

"Čtvrtá řada je dobrá, pátá už by byla daleko. Nechci to zakřiknout, ale myslím si, že s mými starty se dovedu dostat přes jednu až jednu a půl řady dopředu. A pokud zítra dojedu do první zatáčky osmý, tak by to byla fantazie."

Ale to uvidíme až zítra v půl třetí odpoledne. Program brněnského závodu je oproti předchozím letům jiný, takže v 11:20 startuje závod Moto2 a v jednu odpoledne pak hlavní závod MotoGP.

Eva Kézrová, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme