Český stolní tenis má první jisté místo pro Londýn

Iveta Vacenovská je první českou stolní tenistkou, která má jistou účast na londýnské olympiádě. Stačilo jí k tomu 28. místo z redukovaného žebříčku ITTF, jehož stav po světovém šampionátu byl určující. Slavit může 28 žen a stejný počet mužů. Reprezentačnímu kolegovi Vacenovské Dmitriji Prokopcovovi unikl postup o dvě příčky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světová jednička ve stolním tenise Wang Chao | Zdroj: ČTK

V pořadí ITTF patří Vacenovské mezi ženami až 54. pozice, na olympiádu z něj ale mohly postoupit maximálně dvě hráčky z jedné země. Díky tomu se Češka mezi šťastlivkyně těsně dostala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Iveta Vacenovská ke svému postupu na olympiádu

Naopak Prokopcov je sice 48. mužem světa, v redukovaném žebříčku ale byl až 30. Proto ho čeká příští rok (stejně jako další české adepty o účast na olympijskách hrách v Londýně) evropská a světová kvalifikace.

Vacenovská se olympiády zúčastní poprvé v kariéře, o Atény i Peking se sice ucházela, ani jednou jí to však nevyšlo. "Olympiáda je cíl pro všechny sportovce, bude to nový zážitek, bude to nová motivace. Doufám, že mě to i v dalších letech posune na trošku jinou úroveň. Budu se snažit se ještě zlepšovat. Kdybych neměla motivaci, tak už je to pak těžké," řekla Radiožurnálu Iveta Vacenovská.

Vojtěch Bidrman, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme