Český učitel běžel až do Afriky, získal tím peníze na pitnou vodu

Že se sportovními výkony vydělávají peníze, ví všichni. Během a jízdou na kole z Prahy do 3000 kilometrů vzdáleného afrického Maroka jdou ale vydělat peníze i na pitnou vodu pro děti v Ugandě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Chrištof se v roce 2007 zúčastnil běhu kolem planety | Foto: Chris Emerick, Blue Planet Run

Že se sportovními výkony vydělávají peníze, ví všichni. Během a jízdou na kole z Prahy do 3000 kilometrů vzdáleného afrického Maroka jdou ale vydělat peníze i na pitnou vodu pro děti v Ugandě.

"Měl jsem tři cíle. Doběhnout, dojet na kole do Ugandy a vrátit se do Prahy ve zdraví. Dále získat finance na pitnou vodu pro školu v St. Bonaventurě a mít 30 přednášek na školách, těch jsem stihnul 31, takže jsem spokojený," popisuje David Chrištof cíl své cesty.

Přehrát

00:00 / 00:00

David Chrištof běžel až do Afriky

Střídal běh s jízdou na kole. Buď uběhl maratón, nebo ujel přes sto kilometrů na kole. Nebylo to ale klasické kolo, které by se dalo očekávat na tak dlouhé trati. Chrištof jel na skládačce, aby ji mohl sbalit do vozíku a s ní zase běžet. Během svého putování zažil mnoho zajímavého.

"Nejzajímavější to bylo asi v Barceloně. Šel jsem tam do dvou škol místních škol. Jedna škola mi přichystala asi dvousetmetrový zástup dětí, který jsem proběhl a pak jsem odpovídal na jejich otázky, které měly předem připravené," nadšeně líčí učitel angličtiny.

Kromě příjemných zážitků ale musely během devítitýdenní cesty přijít i problémy.

"Když jsem to plánoval, tak jsem si říkal jaká to nebude pohoda. Španělské pobřeží je ale hodně hornaté, jel jsem na kole třeba z nuly až do osmi set metrů nad mořem během dvou hodin a to ve 35 stupních nebyla žádná sláva."

Pro Chrištofa to nebyla první cesta. Aby pomohl Africe s pitnou vodou podnikl podobnou cestu do Londýna. Tehdy to bylo v uvozovkách jen 1300 kilometrů, ale pěšky a bez kola.

Po tak dlouhé cestě tělo třiatřicetiletého učitele reagovalo poměrně dobře.

"Nohy trochu bolí, ale během týdne to bude pryč. Poté, co jsem to letos kombinoval s kolem, se cítím docela slušně," popisuje David Chrištof, který z marocké Casablanky dorazil po devíti týdnech pořádně zarostlý. Podstatnější je ovšem to, že se mu jeho cestou podařilo získat přes deset tisíc dolarů, které pomohou v Ugandě s pitnou vodou.

Nezbývá než pogratulovat.

František Kuna, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme