Českým basketbalovým týmům se v Evropě nedařilo. USK, Brno a Nymburk prohrály

Žádný ze zástupců českého basketbalu v evropských poháre nedokázal ve středečních zápasech zvítězit. Brňanky vinou nepodařené druhé čtvrtiny prohrály i 10. zápas Euroligy v sezoně, postup si zkomlikovaly i ženy USK Praha. Eurocupové vystoupení ve Štrasburku se zase nepovedlo mužům Nymburka.

Basketbal žen. Basketbalistky Imosu Brno

Basketbal žen. Basketbalistky Imosu Brno | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Brno začalo zápas skvěle. V první třetině střelecký zářila devítibodová Michaela Stejskalová a Jihomoravanky vedly až o devět bodů, po první čtvrtině držely nadějný násko 29:23.

Druhá desetiminutovka se jim ale vůbec nepovedla. Iniciativu zcela převzal italský tým a domácí se víc než 8 minut vůbec nedokázaly prosadit. 2. čtvrtinu prohrály 4:23 a nabraly třináctibodovou ztrátu při skóre 33:46.

Nepovedená druhá čtvrtina rozhodla a italský tým si udržoval dvoumístný náskok. Brnu nepomohla ani skvělý výkon nejlepší hráčky zápasu Michaely Stejskalové a jejich 22 bodů. Desátý zápas Brňanky prohrály o 15 bodů 68:83.

Důležitý souboj absolvovaly také basketbalistky ZVVZ USK Praha na palubovce polské Wisly Krakov. V případě vítězství by se mohly výrazně přiblížit postupu do vyřazovacích bojů. V Polsku ale prohrály o 14 bodů 72:86.

V mužském Eurocupu se mužům Nymburka nepodařilo prolomit papírové předpoklady a ve francouzském Štrasburku prohráli 80:87. V osmifinálové skupině G tak zůstávají i dál poslední.

Pokaždé se něco naučíme, smiřuje se s porážkami brněnská opora Stejskalová

Evropská liga basketbalistek - 10. kolo:
Skupina B:
BK IMOS Brno - Beretta Famila Schio 68:83 (29:23, 33:46, 48:67)
Nejvíce bodů: Stejskalová 22, Smithová 15, Jalčová 12, Mainclová 8 - Yacoubouová 21, Macchiová 18, Masciadriová 15, Ressová 10. Fauly: 17:16. Trestné hody: 13/8 - 19/16. Trojky: 4:7. Doskoky: 31:37.

Skupina A:
Wisla Krakov - ZVVZ USK Praha 86:72 (21:19, 45:32, 65:48)
Nejvíce bodů: Lavenderová 24, Quigleyová 20, Abdiová 13, Vanderslootová 12 - Robinsonová 12, Palauová, Hanušová a Vaughnová po 11, Petrovičová 10. Fauly: 20:21. Trestné hody: 17/15 - 18/13. Trojky: 3:5. Doskoky: 26:27.

Evropský pohár basketbalistů, osmifinálová skupina G - 3. kolo:
Štrasburk - Nymburk 87:80 (24:21, 49:36, 68:62)
Nejvíce bodů: Diot 30, Dragičevič 22, Howard 18 - Washington 23, Simmons 15, Hruban a Burns po 13. Fauly: 17:13. Trestné hody: 23/19 - 12/11. Trojky: 10:11. Doskoky: 33:28.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít