Českým cyklokrosařům se dařilo, vylepšili svá maxima

Cyklokrosař Radomír Šimůnek dojel šestý v závodu Světového poháru ve francouzském Roubaix a zaznamenal tak nejlepší umístění v sezoně. Vyhrál Belgičan Sven Nijs. Patnáctý pak dojel Martin Bína.

Zdeněk Štybar v čele MS v cyklokrosu 2010.

Zdeněk Štybar v čele MS v cyklokrosu 2010. | Foto: Tomáš Adamec

Švýcar Julien Taramarcaz byl blízko prvnímu vítězství v kariéře ve Světovém poháru. Ještě kolo před koncem vedl, než ho dojela trojice spolupracujících belgických favoritů. Belgickou nadvládu v cíli narušili ještě Nizozemec van der Haar a Radomír Šimunek, který byl ve spurtu pomalejší než jeho soupeř.

I tak si ale Šimůnek jakožto česká jednička v této sezóně dojel pro nejlepší výsledek v tomto ročníku, díky kterému se dostal na desáté místo průběžného pořadí Světového poháru. Své maximum si vyjel i Martin Bína, který obsadil patnácté místo.

Také mezi ženami se Petra Havlíková v závěrečném spurtu nedokázala propracovat před svou soupeřku, Britku Dayovou, a obsadila sedmé místo. Životním výsledkem je desáté místo pro teprve devatenáctiletou Martinu Mikuláškovou.

Světový pohár v cyklokrosu v Roubaix (Francie):

Muži: 1. Nijs 1:03:47, 2. Pauwels -1, 3. Albert (všichni Belg.) -4, 4. Taramarcaz (Švýc.) -7, 5. Van der Haar (Niz.), 6. Šimůnek (ČR) oba -20, 7. Peeters (Belg.), 8. Van den Brand (Niz.) oba -21, 9. D. Vanthourenhout -24, 10. Meeusen (oba Belg.) -40, ...15. Bína -1:30, 31. Petruš -3:05, 33. Bambula -3:54, 35. J. Polnický -4:04, 39. Zlámalík -1 kolo, 41. Kyzivát (všichni ČR) -2 kola.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 8 závodů): 1. Albert 280, 2. Nijs 265, 3. Pauwels 254, 4. Vantornout (Belg.) 209, 5. Van der Haar 197, 6. Aernouts (Belg.) 196, ...10. Šimůnek 163, 18. Bína 126, 31. Petruš 72, 33. J. Polnický 68, 39. Kyzivát 46, 40. Bambula 45, 44. Zlámalík 33, 45. Dlask 27, 46. Kášek (oba ČR) 26.

Ženy: 1. Comptonová (USA) 42:24, 2. Van Paassenová (Niz.) -8, 3. Achermannová (Švýc.) -28, 4. Harrisová (Brit.) -52, 5. Ferrierová-Bruneauová (Fr.) -52, 6. Dayová (Brit.) -1:19, 7. Havlíková -1:19, ... 10. Mikulášková (obě ČR) -1:25.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 8 závodů): 1. Comptonová 230, 2. Van Paassenová 180, 3. Harrisová 170, ...9. Havlíková 100, 16. Mikulášková 39, 43. Štěpánová (ČR) 4.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít