Českým deblkanoistům unikla medaile na SP v Praze o vlásek

Ve druhém dni Světového poháru v pražské Tróji se českým zástupcům medaili získat nepodařilo. V závodě deblkanoí skončila zkušená dvojice Volf – Štěpánek na čtvrtém místě, mladíci Kašpar se Šindlerem pátí. Mezi kajakářkami si z českých zástupkyň nejlépe vedla Irena Pavelková, která byla čtvrtá. Štěpánka Hilgertová dojela ve finále desátá.

Kanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek na SP ve vodním slalomu 2010, Troja

Kanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek na SP ve vodním slalomu 2010, Troja | Foto: Jiří Prskavec

Jediným medailovým úspěchem tak zůstává včerejší třetí místo kanoisty Vítězslava Gebase. Na úspěšné vystoupení na olympiádě v Londýně totiž doma nenavázal kajakář Vavřinec Hradilek, který po chybě skončil včera až na desátém místě.

Stejný osud dnes potkal také čtvrtou z olympijských her Štěpánku Gilbertovou, která minula pátou branku. Závod kajakářek vyhrála Slovenka Jana Dukátová, mezi deblkanoisty triumfovala francouzská dvojice Pierre Labarelle, Nicolas Peschier.

K finálové účasti měla blízko i další česká kajakářka Kateřina Kudějová, které postup unikl o jednu jedinou setinu.

Závod Světového poháru ve vodním slalomu v Praze:

Muži:

C2: 1. Labarelle, Peschier 102,78 (0 trest. sekund), 2. Klauss, Peche (všichni Fr.) -1,12 (2), 3. Božič, Taljat (Slovin.) -1,39 (2), 4. Volf, Štěpánek -2,46 (4), 5. Kašpar, Šindler (všichni ČR) -2,82 (0), 6. Szczepanski, Pochwala (Pol.) -3,52 (0), ...v semifinále 14. Přinda, Havlíček, 17. Karlovský, Jáně (všichni ČR).

Ženy:

K1: 1. Dukátová (SR) 103,27 (0), 2. Bouzidiová (Fr.) -1,52 (0), 3. Funková (Něm.) -1,81 (2), 4. Pavelková (ČR) -2,01 (0), 5. Krageljová (Slovin.) -2,91 (0), 6. Newmanová (Fr.) -3,81 (0), ...10. Hilgertová -58,72 (56), v semifinále 11. Kudějová, 14. Ornstová (všechny ČR).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít