Čeští basketbalisté porazili v kvalifikaci ME Kypr

Česká basketbalová reprezentace mužů vyhrála i svůj druhý zápas kvalifikace mistrovství Evropy divize B. V Děčíně porazili Kypr 93:50.

Luboš Bartoň (vpravo) v utkání s Kyprem

Luboš Bartoň (vpravo) v utkání s Kyprem | Zdroj: ČTK

Česká republika – Kypr 93:50 (23:12, 43:24, 72:36)

Svěřenci trenéra Budínského začali utkání výborně. Celoplošnou obranou nedali soupeři žádný prostor pro kombinaci a klidné zakončení. Naopak sami se dokázali střelecky prosazovat a vytvořili si hned v úvodní čtvrtině více jak deseti bodový náskok. V poločase byl stav 40:24.

V nastoleném tempu pokračoval český výběr i v dalším průběhu zápasu a rozdíl ve skóre utěšeně narůstal. Na palubovku se postupně dostali všichni hráči, které měl kouč Budínský k dispozici.

Kolektivním výkonem dokázali připsat na české konto druhou kvalifikační výhru. Nejlepším střelcem byl se 17-ti body Pavel Slezák.

Nejvíce bodů: Slezák 17, Bartoň a Pumprla po 13 - Trisokkas 13, Kutsolukas 10, Razis a Tcheocharides po 7. Rozhodčí: Šulgha (Ukr.), Kovacevic (Rak.), Lenczowski (Pol.). Fauly: 17:17. Trestné hody: 20/16 - 17/8. Trojky: 11:2. Diváci: 1000.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít