Čeští basketbalisté porazili v kvalifikaci ME vicemistry světa z Turecka

V přímém souboji o druhé postupové místo porazili basketbalisté České republiky Turecko 82:64 a přiblížili se evropskému šampionátu ve Slovinsku. Po čtyřech zápasech z osmi drží v kvalifikační pětičlenné skupině druhou příčku za Itálií.

Jiří Welsch (vpravo) při kvalifikační utkání basketbalistů o postup na mistrovství Evropy | Zdroj: ČTK

V chomutovské hale začali lépe Turci i bez největších hvězd z NBA a v sedmé minutě vedli 14:9. Češi podporováni domácím publikem ale stihli do konce první čtvrtiny skóre otočit a v desáté minutě dal Jiří Welsch koš na 21:19.

Druhá čtvrtina byla vyrovnaná podobně jako ta první a v polovině zápasu svítilo na tabuli skóre 35:30 ve prospěch domácích. Po návratu obou celků na plochu se začalo dařit především českému celku.

Během třetí čtvrtiny si vypracoval více než desetibodový náskok a před závěrečnou částí vedl o devět bodů. Závěr zvládli domácí basketbalisté skvěle a skóre bylo po skončení hrací doby pro Turky až příliš kruté. 82:64 pro český výběr.