Čeští basketbalisté vstoupí do ME před zaplněným hledištěm proti Estonsku

Na úvod mistrovství Evropy poměří čeští basketbalisté v sobotu s Estonskem, a protože se kontinentální šampionát koná v nedalekém Lotyšsku, půjde i o prověrku psychické připravenosti celé dvanáctky českých hráčů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ronen Ginzburg

Ronen Ginzburg | Foto: David Kubíček

„Lotyši mají rádi basketbal, takže čekám plné haly při jejich zápasech. Už říkali, že při zápasech proti Estonsku a Litvě bude plno,“ říká Tomáš Satoranský.

Největší hvězda českého týmu naráží na to, že v moderní Aréně Riga půjde hned při vstupu do turnaje o hodně hlučnou prověrku české připravenosti, která navíc nebude v tomto směru jedinou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistům začíná mistrovství Evropy. Češi se v úvodním utkání střetnou s Estonskem a očekává se zaplněné hlediště, stejně jako na duel s domácím Lotyšskem

V základní skupině se totiž reprezentace postupně střetne hned se třemi pobaltskými státy včetně domácího Lotyšska.

„Estonci i Lotyši, to bude podobné. Obrovská podpora jejich fanoušků, uvidíme, jak jim to pomůže. Estonci jsou tradičně skvělí střelci z delší vzdálenosti, hráč po hráči.“

Izraelský trenér českého týmu Ronen Ginzburg myslí samozřejmě prioritně hlavně na úvodní zápas proti Estonsku, v hlavě už má ale i těžší výzvy, které jeho svěřence v Rize postupně čekají.

„Největšími favority naší skupiny D jsou podle mě Belgičané. Skvěle jim vyšla příprava, mají opravdu perfektně vyvážený tým, výborně poskládaná desítka hráčů, vážně!“

Perfektně vyvážený je na letošním evropském šampionátu ale i český tým. Respektive je tím jednoznačně nejsilnějším za posledních pár let.

Nalosování do evidentně nejvyrovnanější základní skupiny D po bok Estonska, Ukrajiny, Lotyšska, Belgie a Litvy, navíc hraje také v jeho prospěch.

 

Tak už to asi vážně brzy začne, když za sebou máme i oficiální focení. #rvisejakolev

Posted by Česká basketbalová federace (ČBF) on 4. září 2015

Je zde ale také pár neznámých. Nejen jak se tým vypořádá s fanouškovskou podporou svých pobaltských soupeřů, ale třeba i to, jak dokáže zapomenout na pouhé dvě výhry z devíti přípravných zápasů.

A také jak obstojí zahraniční trenér Ginzburg na své první velké akci v čele českého týmu. I na tyto otázky se bude moci začít odpovídat už zítra odpoledne po úvodním duelu s Estonskem.

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme