Čeští basketbalisté vstoupili do kvalifikace o ME úspěšně, porazili Bělorusko

Do kvalifikace o basketbalové mistrovství Evropy vstoupili čeští basketbalisté úspěšně. V Minsku porazili domácí Bělorusko 73:65. Ve skupině čekají českou reprezentaci ještě celky Itálie, Turecka a Portugalska.

Basketbalisté David Jelínek (vlevo) a Tomáš Satoranský

Basketbalisté David Jelínek (vlevo) a Tomáš Satoranský | Zdroj: ČTK

Českým basketbalistům se nevyvedl úvod utkání, když v desáté minutě prohrávali už 13:18. Jejich výkon se ale začal postupně zlepšovat a ve 27. minutě už vedli o jedenáct bodů 37:26.

Poločasová pauza ale hosty trochu vyvedla z tempa a Bělorusové se opět vrátili do hry. České basketbalisty ale vyrovnaný stav nijak nevykolejil a závěr utkání si zkušeně pohlídali především díky velmi dobré hře v obraně, když za šest minut obdrželi pouze pět bodů.

Nejlepším střelcem byl se šestnácti body David Jelínek, Tomáš Satoranský si připsal 12 bodů a 9 asistencí, dvanáctibodový byl také Jiří Welsch. Další utkání kvalifikace sehrají Češi v sobotu v Chomutově proti Itálii. Závěrečný turnaj mistrovství Evropy se uskuteční v roce 2013 v Slovinsku.