Čeští basketbaloví kadeti na zlato z ME nedosáhli, skončili druzí

Čeští basketbalisté do 16 let titul na mistrovství Evropy nezískali. V Pardubicích prohráli ve finále s Chorvatskem 57:67. Nejlepším českým střelcem v utkání byl Martin Peterka, který dal 21 bodů, navíc k tomu přidal 14 doskoků. Bronz získali Španělé.

Český basketbalista Radovan Kouřil (vlevo) v souboji o míč s Domagojem Bosnjakem z Chorvatska | Zdroj: ČTK

Čeští mladíci začali dobře a rychle vedli 4:0. Hra se pak ale vyrovnala a oba týmy se až do konce úvodní čtvrtiny přetahovaly o vedení. To nakonec strhli na svoji stranu Chorvaté, když na ukazateli skóre svítil po deseti minutách stav 22:19 v jejich prospěch.

Ve druhé části ale Čechům odešla střelba a chorvatský soupeř začal postupně navyšovat bodový rozdíl. V poločase vedl 41:29 a lepší nebyla z českého pohledu ani situace ve třetí čtvrtině. Do poslední desetiminutovky šel domácí tým se ztrátou 14 bodů.

Svěřenci kouče Tremla se sice nevzdávali a bojovali, čtyři minuty před koncem byl rozdíl jen šestibodový, víc ale nedokázali a nakonec podlehli Chorvatsku 57:67. I tak je ale pro mladé české basketbalisty stříbro velkým a nečekaným úspěchem.

Basketbalové mistrovství Evropy kadetů do 16 let (Pardubice):

Finále: Česká republika - Chorvatsko 57:67 (19:22, 29:41, 39:51)

O 3. místo: Španělsko - Francie 61:53 po prodl.

All stars turnaje: Kouřil, Peterka (oba ČR), Inglis (Fr.), Diop (Šp.), Hezonja (Chorv.).
Nejlepší hráč: Hezonja.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít