Čeští biatlonisté závodili v Novém Městě na Moravě - a dařilo se jim

Čeští biatlonisté mají za sebou první závody nové sezóny. Ne, nezešíleli jsme, řeč je o IBU Cupu na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě. Naši reprezentanti si poprvé ověřili, jaký vliv na ně má jiný styl tréninku pod novými trenéry. A zdá se, že to není nejhorší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhé místo ve stíhacím závodu mužů na 12,5 kilometru na novoměstském IBU Roller Cupu v biatlonu na kolečkových lyžích 29. srpna obsadil český reprezentant Michal Šlesingr. | Zdroj: ČTK

Sprint Češi ovládli kompletně. Vyhrál Michal Šlesingr před Lukášem Kristejnem (pro něj to byl první závod s dospělými), třetí byl Ondřej Moravec. Balada nejen pro oko domácího diváka.

„To bylo super, první tři místa, ale nějaké velké závěry bych z toho nedělal, jsou to jen kolečkové lyže,“ prohlásil Ondřej Moravec.

A když se pak ve stíhačce dostal před všechny Rakušan Pinter a oni se posunuli přesně o tu jednu příčku dolů Michal Šlesingr v klidu řekl. „Je to příprava. Samozřejmě to člověka zamrzí, ale takových závodů ještě bude.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Letní biatlon v Novém Městě na Moravě

Konkurence byla velká

Jak je poznat, závody biatlonisty nijak extrémně nestresovaly. Ačkoliv do Nového města přijeli i olympijští medailisté z Rakouska a konkurence byla kvalitní.

„Každý takovýhle závod je hlavně dobrý trénink. Je to příprava, stejně jako Rakušané jsou v přípravě, takže je to hodně kvalitní trénink,“ dodává Slesingr.

Velice kvalitní trénink

Ne nadarmo se tedy říká, že nejlepším tréninkem je právě závod. IBU Cup v Novém městě byl také dobrým testem. „Ještě máme spoustu času, takže doufám, že to nějakým způsobem doladíme aby pak bylo schopný ty nohy udržet.“

Tím myslel Michal Šlesingr hlavně své potíže při střelbě vestoje, kdy ho nohy málem zradily, on ztratil na položce hodně času a navíc jeden terč netrefil, což ho stálo první místo v závodě. Ale to, že by Čechům kvůli změnám v tréninku chyběly síly, se právě vůbec říci nedá.

„Letos se zatím cítím dobře. Musím zaťukat, zatím žádné problémy nemám. Trénujeme o trošku více než dřív, takže musíme vydržet, nic jinýho,“ říká Ondřej Moravec.

Rozhodně ale nehodlají Češi nabitý trénink investovat do zářijovéh mistrovství světa na kolečkových lyžích. „My se soustředíme na přípravu, kterou pak chceme prodat v zimě,“ pronesl Michal Šlesingr.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme