Čeští cyklisté si společný šampionát pochvalují. Hlavně kvůli atmosféře

Jak je rok dlouhý, brázdí čeští cyklisté silnice v zahraničí. Hlavně ti nejlepší, protože kvůli mezinárodním pravidlům a kategoriím ani nárok ukázat se na domácích závodech zařazených mezi ne ty úplně špičkové. A když už konečně jedou bojovat o tituly na domácí šampionát, zamíří na Slovensko. Letos padla volba pořadatelství na Žilinu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letos se společný šampionát uskutečnil v Žilině. Na snímku závod cyklistů s hromadným startem

Letos se společný šampionát uskutečnil v Žilině. Na snímku závod cyklistů s hromadným startem | Zdroj: ČTK

Od roku 2000, kdy se společné šampionáty pořádají, se jelo na Slovensku sedmkrát.

Letos se o tituly bojovalo v Žilině, rodišti už pětinásobného slovenského šampiona Petera Sagana. Osmdesát tisíc sousedů mu připravilo ovace nejen na silničním závodu, ale i při časovce, a fandili všem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přínosy společného šampionátu v cyklistice odhalil reportér Tomáš Kohout

„Slovensko není daleko, momentálně je tady cyklománie a atmosféra je úžasná. Jezdí se tady dobře,“ pochvaloval si Leopold König, který skončil letos v Žilině dvakrát druhý.

Jan Bárta dle zvyku vyhrál časovku a třetí titul ze čtyř českých vybojoval na Slovensku. „Dá se říct, že jsem na Slovensku jako doma. Jezdím sem i trénovat, mám to nějakých 20 kilometrů,“ přiznává 30letý cyklista.

„Je to tradiční a osvědčený model. Tím, že máme omezenou skupinu špičkových cyklistů, tak v rámci zatraktivnění jsme šampionáty spojili,“ říká prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara.

Cyklista Vakoč je poprvé českým šampionem. Je to úžasný pocit, říká

Číst článek

A má to výhodu i pro ty nejlepší cyklisty. Když závod vrcholí, tak zůstanou v čele, nepřejedou je silné domácí týmy, pro které by jinak byly lovnou zvěří.

„V dobách Pavla Pardnose nebo Jána Svorady byli na startu dva tři profesionálové. Hned po výstřelu se všichni hnali za nimi. Takhle máme dvanáct čtrnáct špičkových cyklistů, dalších čtyřicet je velmi dobrých. Šampionát má vysokou úroveň,“ dodává Peter Privara.

Tomáš Kohout, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme