Švédsko 1:0 Norsko

Čeští cyklokrosaři získali na MS v Louisville jedinou medaili

Jen jediný den se v americkém Louisville bojovalo o medaile z cyklokrosového mistrovství světa. Jednu z nich získala i česká výprava. Domů si jí přiveze táborský junior Adam Ťoupalík. V kategorii žen obsadila Kateřina Nash čtvrtou příčku, mezi elitou pak skončil Radomír Šimůnek sedmý a Martin Bína desátý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radomír Šimůnek pár minut po průjezdu cílem | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Program mistrovství světa nemohl pro české barvy začít lépe. V juniorské kategorii se prosadil na stupně vítězů Adam Ťoupalík. Bronz pro něj vlastně představoval zlato.

„Je to neuvěřitelné, jsem strašně spokojený. Ještě mi to tolik nedochází, ale hrozně se mi zlepšila nálada,“ konstatoval v cíli šťastný táborský cyklokrosař.

Blízko měla k cennému kovu v kategorii žen i Kateřina Nash, která smolně skončila čtvrtá. V samotném závěru jí totiž spadl řetěz. Ze svého stínu nevystoupili následně jezdci do třiadvaceti let. Sedmnácté místo nejlepšího z nich Vojtěcha Nipla to jen potvrzuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklokrosové MS ve Spojených státech shrnul z českého pohledu Pavel Petr

Daleko nejtěžší podmínky ale měli pro svůj závod muži. Trať postupně rozmrzla a bahno dalo zabrat skutečně všem.

„Škoda toho startu. Všechno mi napadalo do očí a vůbec nic jsem neviděl, takže jsem se propadal. Pak jsem se postupně propracovával nahoru, ale to mě stálo hrozně sil. Není to úplně trať, co bych potřeboval, ale prostě jsem bojoval, co jsem mohl,“ říkal sedmý Radomír Šimůnek.

Proti loňskému šampionátu v Koksijde si jednu příčku polepšil. „Kolo od kola to bylo těžší a těžší, ale každý se s tím musel porvat sám, pro každého to bylo stejné. Nebyla to ostuda, takže jedu domu spokojený.“

A podobně na tom byl i druhý z českých reprezentantů Martin Bína, který dojel desátý. V úvodním okruhu dokonce startovní pole vedl.

„Chtěl jsem dobře odstartovat, aby si člověk okouknul trať z prvního fleku, najel si nějakou dobrou stopu. Trať byla těžká a síly docházely,“ přiznal Bína, který se do terénu vrátil po dvouleté pauze zaviněné zdravotními problémy.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme