Čeští florbalisté dokonali nepovedené MS prohrou s Norskem

Čeští florbalisté měli před mistrovstvím světa velké ambice, nakonec ale si ale odváží ze Švýcarska nejhorší výsledek v historii. Po porážce s Norskem 4:5 po samostatných nájezdech skončí na turnaji sedmí nebo osmí.

Medailovému snu je konec, vědí čeští florbalisté

Medailovému snu je konec, vědí čeští florbalisté | Foto: ČFbU

Češi zažili s Norskem podobný zápas jako na závěr základní skupiny s Lotyšskem. Soupeř po Fauskangerově gólů vedl, mužstvo Tomáše Trnavského ale dokázalo skóre otočit.

O rychlé vyrovnání se zasloužil Tokoš, na konci první třetiny poslal národní tým do vedení Chrápek a ve 27. minutě zvyšoval na 3:1 Tomašík. Celkově ale bylo utkání vyrovnané a šance si vytvářeli i bojovnější Norové, kterým se povedl bleskový obrat.

Mezi 28. a 31. minutou totiž třikrát skóroval Olesen a rázem museli dotahovat ztrátu favorizovaní čeští florbalisté. Ti sice po Tokošově trefě jednobrankový rozdíl rychle smazali, víckrát ovšem brankáře Rönmarka ze hry překonat nedokázali.

Rozhodnout tak musely po prodloužení až samostatné nájezdy. A před těmi museli být rozhodně nervóznější Češi, kterým v případě porážky hrozil nejhorší celkový výsledek na světovém šampionátu. Tím bylo dvakrát šesté místo.

Po třech základních nájezdech bylo skóre 2:2. Kafka pak sice vychytal Evensena a postup do utkání o páté místo měl na ‘florbalce‘ Garčar, jenže minul! Vzápětí nezaváhal Kronberg, Zálesný nedal a Norsko vyhrálo 5:4 po samostatných nájezdech.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít