Čeští florbalisté medaili na MS nezískají, ve čtvrtfinále prohráli s Finskem

Čeští florbalisté se vrátí z mistrovství světa bez medaile. V Curychu prohráli ve čtvrtfinále s obhájci titulu Finy 1:4 a čeká je pouze boj o páté až osmé místo. Pro český tým půjde o nejhorší výsledek od roku 2000, kdy skončili šestí.

Čeští florbalisté si o medaile na MS nezahrají, ve čtvrtfinále prohráli s Finskem | Foto: ČFbU .

Oba týmy začaly opatrně, první šanci měli až po pěti minutách Finové, kdy Kapanen vyzkoušel pozornost brankáře Kafky. Ve 13. minutě šel na trestnou lavici Sladký, jeho faul potrestali Finové v poslední minutě přesilovky, kdy skóroval Tiitu. Kafka pak předvedl výborný zákrok proti střele Jussily, na druhé straně trefil Ostřanský boční konstrukci finské branky.

Hned v úvodu druhé třetiny měl velkou šanci Kohonen, ale český gólman odolával. Ve 26. minutě už se ale Finové prosadili, střelou o levou tyčku zvýšil na 2:0 Väänänen. Za další dvě minuty zařídil tříbrankový náskok obhájců titulu svou druhou brankou v zápase Tiitu.

Češi se dočkali minutu před koncem druhé třetiny zásluhou Tomašíka, který potrestal vyloučení Wardiho. Ve třetí třetině se Češi snažili alespoň snížit, to se jim ale nepodařilo. Naopak v 53. minutě pojistil výhru Finska Kapanen.

Česká republika - Finsko 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Tomašík (P. Suchánek) - 15. Tiitu (Forsten), 26. Väänänen (Vänttinen), 28. Tiitu (Mika Kohonen), 53. Kapanen. Rozhodčí: Rasbrink, Grahn-Gustavsson (oba Švéd.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 787

ČR: Kafka - Chrápek, Kološ, Jelínek, P. Suchánek, Deutsch, Garčar - Zálesný, Fridrich, Richter - Sladký, Tomašík, Tokoš - Ostřanský, Jendrišák, Šebek - Slaný, od 32. navíc Ondrušek. Trenéři: Tomáš Trnavský, Filip Vítek a Radek Sikora

Finsko: Toivoniemi - Savolainen, Väänänen, Hänninen, Kivilehto, Jussila, Wardi - Vänttinen, Mika Kohonen, Tiitu - Moilanen, Forsten, Järvi - Koskelainen, Kukkola, Kapanen - od 21. navíc Mikko Kohonen. Trenér: Petri Kettunen