Čeští florbalisté remizovali na mistrovství světa se Švýcarskem 2:2

Florbalisté České republiky vybojovali na mistrovství světa ve Švédsku proti Švýcarsku jeden bod po remíze 2:2. Po první třetině prohrávala česká reprezentace 1:2 a vyrovnání zařídil až v 57. minutě Jendrišák.

Čeští florbalisté remizovali na misrovství světa se Švýcarskem

Čeští florbalisté remizovali na misrovství světa se Švýcarskem | Foto: Martin Flousek ceskyflorbal.cz, xflorbal.cz

Průběh utkání hodně předznamenala úvodní třetina, ve které padly tři góly. Český tým měl možnost jít do vedení při vyloučení Scalvinoniho, ale střelecký pokus Jendrišáka zlikvidoval brankář Meier.

Šest minut před první přestávkou šel na trestnou lavici Tokoš, Švýcarsko sice přesilovou hru nevyužilo, ale při návratu Tokoše do hry prostřelil Kafku Hofbauer.

Druhý gól pak inkasoval český výběr v oslabení při vyloučení Mikeše. Po ideální křížné přihrávce se dostal k míčku Scalvinoni a do odkryté branky pro něj nebyl problém zakončit.

Z dvougólového vedení se ale Švýcaři radovali pouze šestadvacet vteřin. Po zákroku na Tomašíka nařídil rozhodčí trestné střílení a Curney snížil na rozdíl jediné branky.

Ve druhé třetině se několikrát vyznamenal brankář Meier, který vychytal Tomašíka a pak i Curneyho. Na druhé straně podržel český tým 15 vteřin před druhou přestávkou Kafka.

Třetí část byla ve znamení české snahy o vyrovnání, ale švýcarská obrana dlouho odolávala. Kýžený druhý gól vstřelil až v 57. minutě Jendrišák, když proměnil přihrávku Curneyho.

Mistrovství světa florbalistů v Göteborgu:

Skupina B:
ČR - Švýcarsko 2:2 (1:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Curney z trestného střílení, 57. Jendrišák - 17. Ch. Hofbauer (Antener), 20. Scalvinoni (Ch. Meier). Rozhodčí: Skoog, Hamberg (oba Švýcarsko). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Diváci: 2413.
Sestava ČR: Kafka - Deutsch, Podhráský, Veltšmíd, Suchánek, Jelínek, Sýkora - Curney, Jendrišák, Natov (41. Zozulák) - Tokoš, Tomašík, Sladký - Dóža, Mikeš, Ondrušek - od 29. navíc Fridrich. Trenéři: Radim Cepek a Zdeněk Skružný.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít