Čeští florbalisté s přehledem zvládli na MS i druhý zápas a jsou ve čtvrtfinále

Čeští florbalisté si ve druhém utkání skupiny I mistrovství světa poradili s výběrem USA 14:3 a připsali si na turnaji druhou výhru. Nejvíce bodů získal Aleš Zálesný, který se postaral o dva góly a dvě asistence. Svěřenci trenéra Tomáše Trnavského si tak zajistili podle předpokladů účast ve čtvrtfinále

Kapitán florbalové reprezentace Milan Fridrich | Foto: ČTK/AP

Utkání začali soupeři Čechů nečekaným náporem, už v 5. minutě Ryan Winkler stál zcela sám na pravém křídle a tvrdou střelou protáhl českého gólmana Tomáš Kafku.

Klid na českou stranu přinesl o dvě minuty později kapitán Milan Fridrich, který využil přesnou přihrávku na pravou stranu a z voleje se trefil naprosto přesně.

Američanům se ale podařilo vyrovnat. V čase 10:21 propálil vše, co mu stálo v cestě Michael Binder. Na konci první třetiny se ovšem dostal tým kouče Tomáše Trnavského do střeleckého laufu.

Díky brankám Martina Ostřanského, Aleše Jakůbka a dvěma Tomáše Sladkého skončila úvodní část pohodovým výsledkem 5:1. Dál už jen čeští hráči kontrolovali průběh zápasu a v klidu si došli pro vítězství 13:4.

Mistrovství světa florbalistů:

Skupina C (Curych):

ČR - USA 13:4 (5:1, 4:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 6. Fridrich (Richter), 17. Sladký (Šebek), 18. Ostřanský (Richter), 19. Sladký (Tomašík), 20. Jakůbek (Zálesný), 26. Slaný (Jendrišák), 27. Jelínek (Tomašík), 28. Zálesný (Slaný), 32. Slaný (Jendrišák), 44. vlastní, 48. Zálesný (Tokoš), 59. Chrápek (Zálesný), 60. Ostřanský (Garčar) - 11. Binder (Förare), 22. Binder (Möri), 26. Förare (Winkler), 49. Brown (Winkler). Rozhodčí: Henriksen, Ingebrigtsli (oba Nor.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 287.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít